fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

V Dětské nemocnici v Brně vznikne ambulance pro ukrajinské děti

poznamka-2020-02-24-094929

Foto:

redakce (MOŠ archiv)

Dětská nemocnice Brno připravuje ambulanci pro ukrajinské děti, která začne fungovat od pondělí, oznámila to Veronika Plachá, mluvčí Fakultní nemocnice Brno, pod kterou dětská nemocnice spadá. Důvodem je nárůst počtu dětských pacientů. Nemocnice od začátku války koncem února vyšetřila víc než 300 ukrajinských dětí, přes 20 dětí hospitalizovala.

Nemocnice chce v pátek dokončit přípravy ambulance a od pondělí ji otevřít. Bude v pavilonu H v areálu v Černých Polích. "Dosud jsme provedli 334 vyšetření ukrajinských dětí. Nejčastějšími problémy jsou respirační nemoci. Máme 23 dětí hospitalizovaných, nejčastěji jsou tam střevní problémy," řekla Plachá.

Podle ní však kromě zdravotního stavu klasické ambulance v poslední době zaznamenaly nárůst administrativních úkonů v souvislosti s všeobecnými kontrolami a potvrzením bezinfenkčnosti, kterou ukrajinské děti potřebují kvůli nástupu do škol a školek. "Aby běžné ambulance nebyly tolik zatížené administrativními úkony, bude od pondělí fungovat samostatná ambulance pro ukrajinské děti," řekla Plachá. Ambulance bude přístupná od 7:00 do 15:00.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT