Mladé páry nebo rodiny s dětmi mají možnost získat na tři roky nový domov v jednom ze startovacích bytů. Dnes se otevřelo výběrové řízení na dvacet jednotek. Přihlášky lze odevzdávat až do 24. ledna 2021. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala Radka Loukotová z tiskového střediska brněnského magistrátu.

„Dvanáct startovacích bytů se nachází v nově zrekonstruovaném domě na Podnásepní. Jde o dvoupokojové i velkorysé třípokojové byty se sklepem, v některých případech s balkonem. V domě je nově vybudovaný výtah i upravený dvůr,“ popsala Loukotová.

Další čtyři nabízené byty jsou na Stamicově, po jedné jednotce je pak na Masarykově, Orlí, Vlhké nebo Dukelské. Kompletní nabídka včetně výměr je dostupná na www.brno.cz/startovacibyty. Město jich dává k dispozici celkem 47 na několika adresách.

Žadatelé o startovací byty musejí být páry (nesezdané, sezdané, registrované), oběma musí být méně než 35 let a jejich společný čistý měsíční příjem nepřesahuje 58 013 Kč. Žádost o startovací byt je třeba doručit na podatelnu magistrátu, aktuální výběrové řízení je otevřeno do 24. ledna. Přihlásit se lidé mohou o více bytů zároveň. Z dodaných žádostí, které splňují všechny podmínky, se noví nájemníci vybírají losem. Nejprve se bude losovat ze skupiny žadatelů s dětmi, poté ze skupiny sezdaných nebo registrovaných párů a poté ze skupiny nesezdaných párů. Nájemní smlouva se uzavírá na tři roky s možností prodloužení o další dva roky.