Po autorovi hry je pojmenováno Mahenovo divadlo, na jehož jevišti dnes Dominik Teleky poprvé před publikem obleče Jánošíkův kostým.

Režisérem a autorem úpravy je Martin Františák. Hru zkrátil, ponechal ale základní kontury děje i Mahenovu češtinu z počátku 20. století. "Archaický jazyk vytváří příjemné napětí. Do toho bych si nedovolil sáhnout," uvedl Františák.

Hlavní postava ve hře prochází proměnou. Janošík chce ze začátku jen loupit, nikoliv vraždit. Postupně se ale původní plány zvrhávají.

Proměnu zbojníka v inscenaci podporují i průběžné obměny v kostýmech. "Jsou dnešní, podobné těm v netflixovských seriálech, sexy a machistické. Čím více se ale postavy blíží smrti, tím více se podobají mytickým zbojníkům," uvedl Františák.

Autorem scény je Marek Cpin, kostýmy navrhla Markéta Sládečková. Původní písně nahradila nová hudba Nikose Engonidise spojující folkor, baladický tón i modernější prvky. Vedle Telekyho, jenž hraje titulní roli, se v inscenaci představí například Jaroslav Kuneš, Jan Grygar, Martin Sláma, Pavel Doucek nebo Petr Halberstadt.