Ve stejný den hraje svůj zápas s Litvínovem i hokejová Kometa a oba kluby připravily pro fanoušky akci na podporu návštěvnosti. Na fotbal můžete zajít zdarma s hokejovou permicí, na hokej zase s tou fotbalovou. 

Náš nejbližší soupeř se po nepovedeném startu soutěže v minulém kole poprvé ocitl mimo sestupové příčky, s deseti body je Chrudim aktuálně čtrnáctá s jednobodovým náskokem na poslední Žižkov.

"Měli jsme možnost vidět jejich zápasy doma i venku, v paměti samozřejmě máme i poslední vzájemný zápas z předminulé sezóny, kdy se výhra nerodila lehce. Nehodláme ani v tomto případě cokoliv podcenit a snažíme se tým co nejlépe připravit i po taktické stránce. Naším cílem jsou tři body, rádi bychom se s diváky na podzim rozloučili vítězně," uvedl před utkáním trenér Dostálek.

Velkou devizou Chrudimi je sehranost, kádr východočeského týmu se příliš nemění. Najdeme v něm i hráče, kteří prošli Zbrojovkou – obránce Drahoše, záložníka Sokola a útočníka Rybičku, který je se třemi góly jedním ze dvou nejlepších střelců mužstva (tím druhým je osmnáctiletý Juliš).

Kouč Dostálek už může pro utkání počítat se stoperem Štěrbou, který chyběl na Dukle pro žluté karty. "Zdravotní stav kádru pořád není optimální, řešíme více starostí, než by nám bylo milé. V průběhu týdne se nám alespoň vrátili mládežničtí reprezentanti Endl se Ševčíkem. Naším úkolem teď bude poskládat sestavu tak, abychom dokázali zápas zvládnout úspěšně," doplnil.

Vzájemných zápasů v historii mnoho nenalezneme. Oba soupeři se poprvé potkali v roce 2018, ve čtyřech doposud odehraných duelech zvítězila pokaždé Zbrojovka (dva zápasy přitom dohrávala v oslabení).