Mladá Boleslav v minulém kole uhájila třetí příčku v tabulce, když v souboji se čtvrtou Plzní zvítězila v samostatných nájezdech. O ten vítězný se postaral obránce David Bernad a skórovala také nová posila Bruslařů Valentin Claireaux, který se do středních Čech přesunul z Pardubic.

Za poslední měsíc nebodovali Mladoboleslavští jen jednou, a to v Liberci, kde prohráli 2:3. Pouze s jedním bodem pak odešli z domácího duelu proti Zlínu, v němž soupeři podlehli až v nastaveném čase. Stoprocentní bilanci však mají Bruslaři v samostatných nájezdech, což mimo jiné potvrdili v sobotním svátečním utkání. Kromě Plzně udolali v dovednostní disciplíně Karlovy Vary a Třinec.

Gólově táhne rozjetou Mladou Boleslav třetí nejlepší střelec extraligy David Šťastný (14+11), jenž je také nejproduktivnějším hráčem svého celku. Jedenáct asistencí už rozdal také bek Martin Ševc (4+11). Mezi nimi najdeme v tabulce produktivity Radima Zohornu (12+10), který, stejně jako finský útočník Joona Jääskeläinen (6+7), vsítil hned tři své góly v přesilové hře. Alespoň jednou se v početní výhodě prosadilo hned osm hráčů. Celkem šestnáctkrát nastoupil do branky Bruslařů Jan Růžička (90,64 %), jen o něco málo horší úspěšnost zákroků (89,43 %) má Gašper Krošelj.

Mladá Boleslav je také třetím nejproduktivnějším týmem, co se vstřelených gólu na zápas týče. Tato statistika na prvních čtyřech místech kopíruje extraligovou tabulku a Středočeši si své místo drží s průměrem 3,67 branek na zápas. Zajímavostí je, že v průměrném počtu vyslaných střel za zápas se řadí až na osmé místo, a tedy do druhé poloviny extraligových týmů.

Ještě před vánočními svátky sehrála Kometa dvě utkání v Litvínově. Ani jeden duel nepoznal vítěze v základní hrací době, a tak první dospěl až k nájezdům, ten druhý alespoň do prodloužení. V pondělním zápase rozhodl o výhře 7:6 po samostatných nájezdech Filip Král, který už v předchozím průběhu utkání zapsal bilanci 1+2. Úterní klání nabídlo podstatně méně gólů a za stavu 1:1 rozhodli v prodloužení Litvínovští.

Střelecky se Kometa vyřádila na druhý svátek vánoční, kdy proti nováčkovi z Českých Budějovic skórovala hned desetkrát. Na šesti gólech se podílel Peter Mueller (3+3) a ve svém prvním utkání za Brno se prosadil také Dávid Bondra. „Vím, jaké jsou moje úkoly na ledě, že mám být rychlý dopředu a rychlý dozadu, a bojovat na oslabení. Chce se ode mě, abych byl prostě agresivní dopředu a dozadu, blokoval střely. Vesměs stejné úkoly jako jsem měl v Kunlunu. Takže gól byl spíše bonus,“ komentoval Bondra po vysoké výhře.