Na zbrusu nové sportoviště se mohou těšit malí i velcí v městské části Brno – Medlánky. Nový kabát tohoto místa mohl být realizován díky financování z projektu Dáme na vás. Zpravodajský portál BRŇAN o tom v tiskové zprávě informoval mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Sportoviště se slavnostně uvede do provozu v úterý 13. 6. 2023 v 16 hodin. Podle Poňuchálka jde již o 40. projekt, který byl financován z participativního rozpočtu. V blízkosti Medláneckého rybníka je tak zrekonstruováno volejbalové hřiště a workoutové sportoviště doplněno o nové cvičební prvky

Obě sportoviště mají také vybudovány nové kvalitní umělé povrchy

„Těší mě, že se díky participativnímu rozpočtu podařilo upravit další místo pro venkovní sportování. Rád bych všechny pozval na úterní slavnostní zahájení, kde jsme pro děti připravili i nafukovací skákací hrad a společně tak oslavíme dokončení čtyřicátého projektu podle přání Brňanů,“ uvedl radní pro participaci Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Původní prostor byl ve špatném technickém stavu, například volejbal tu už roky nikdo nehrál a další hojně využívané sportoviště bylo kapacitně malé.  „Cílem projektu bylo vybudování veřejně přístupného volejbalového a workoutového hřiště, tak aby se rozšířilo sportovní vyžití v Medlánkách,“ uvedla navrhovatelka Zdeňka Brabcová.

Návrh projektu myslel i na ty nejmenší

Pro děti tu vzniklo i lanové centrum. Nízké lanové překážky jsou vypnuté mezi dřevěnými sloupy, a to v blízkosti velmi oblíbené Haldy a lanovky. Dobrodružné hřiště pak autoři doplnili o další herní prvky.

Projekt Medlánky v pohybu získal v roce 2020 podporu 3101 kladných hlasů a umístil se na 9. místě mezi vítěznými projekty

„V letošním ročníku participativního rozpočtu Brňané podpořili 83 nápadů. Magistrátní odbory, městské části či městské firmy nyní posuzují proveditelnost projektů. Nápady obyvatel Brna, které budou vyhodnoceny jako proveditelné, postoupí do závěrečného listopadového hlasování,“ uzavřel Poňuchálek.