Stavba multifunkční sportovní haly za 120 milionů korun v Újezdě u Brna je po více než roce u konce. Hala se otevře v pátek, řekla novinářům starostka Marie Kozáková (KDU-ČSL). Objekt bude sloužit házenkářům, kteří mají ve městě dlouhou tradici, ale také volejbalistům či fotbalistům. Stavbu podpořilo 30 miliony korun ministerstvo pro místní rozvoj, 20 milionů uhradila radnice ze svého a na zbylých 70 milionů si vzala úvěr. Podporu od Národní sportovní agentury nezískala.

Hala pro 150 diváků vznikla v místě bývalého koupaliště. Objekt je dvoupodlažní se dvěma schodišti, vedle hlavního vstupu má také dva boční v prostoru baru v prvním patře. „Věřím, že hala přispěje k větší propagaci sportu mezi místními občany a bude také příjemným místem pro setkávání,“ uvedla Kozáková. Tribuna pro diváky je po celé délce hřiště a má kapacitu 150 lidí. Ve druhém nadzemním podlaží je menší cvičební sál a klubovny. V levé části objektu je navržena posilovna včetně šatny dělené na mužskou a ženskou část s vlastním hygienickým zázemím.

„V současné době řešíme využití venkovních ploch a předpokládáme, že zde necháme vybudovat tenisové kurty a další sportoviště. Proto je součástí sportovní haly také zázemí pro venkovní sporty se šatnami,“ dodala starostka. Hala podle prvotních předpokladů měla stát 85 milionů korun. S ohledem například na změnu založení stavby a úpravu technologií pro alternativní zdroje vytápění se prodražila. Do budoucna je ale budova připravená na to, aby na střeše mohly být fotovoltaické panely.

Újezd u Brna leží asi 15 kilometrů jihovýchodně od krajského města. Žije zde kolem 3300 obyvatel. Na letošní rok má radnice schválený rozpočet 181 milionů korun.