Na brněnský veletrh Amper, který začíná v úterý a končí ve čtvrtek, dorazí asi 400 firem z 24 zemí. Veletrh představí novinky z elektrotechniky, energetiky, elektroniky či automatizace a digitalizace. Z velké části budou prezentovány aktuality v elektro-energetické infrastruktuře včetně nejnovější fotovoltaiky, uvedla v tiskové zprávě Tereza Roháčková z pořádající společnosti Terinvest.

Veletrh se uskuteční na výstavišti v pavilonech P a F a jde především o akci pro odborníky z daných odvětví, pořadatelé očekávají návštěvnost až 30.000 lidí. Největší zahraniční zastoupení mají vystavovatelé ze sousedních zemí, ale přijedou i zástupci z Turecka, Tchaj-wanu, Číny, USA či Spojených arabských emirátů. Mezi další témata, na která bude letos kladen na veletrhu důraz, patří elektroinstalace včetně chytrých sítí, elektromobilita či veřejné osvětlení.

Součástí budou i přednášky a prezentace

V pavilonu P bude připravené fórum pro automatizaci a digitalizaci, jedním z témat budou například průmyslová bateriová úložiště a úspora energií. V pavilonu F bude speciální program věnovaný elektromobilitě, kde se představí jak nové elektromobily, tak nové dobíjecí systémy. Pořadatelé také vyhlásí vítěze soutěže Zlatý Amper o nejpřínosnější exponát.