Ve fotosoutěži #velkebrno nejvíce zaujal maloměřický komín od Zdeňka Adlera

Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží na oficiálním facebookovém profilu BRNOmycity. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.

  • Foto

    Zdeněk Adler

Jako nejoblíbenější fotku vybrali fanoušci na Facebooku snímek od Zdeňka Adlera. Ten zachytil maloměřický komín, který lidé ocenili téměř pěti sty reakcemi. „Mám z toho velkou radost. Nejsem profesionální fotograf a spíše je to jen můj koníček. V Maloměřicích žiji 11 let a tuto městskou část mám velmi rád,“ uvedl amatérský fotograf Zdeněk Adler.

Shodou okolností byla v této městské části v úterý zahájena výstava tohoto fotografa s názvem „Úžasné Maloměřice a Obřany“. Celou akci uspořádala místní radnice a nabízí několik desítek snímků v obrazovém formátu tohoto fotografa.

Na druhém místě skončil s rovnými třemi sty lajky snímek Petra Dvořáka, který zobrazuje pohled na katedrálu Petrov a Špilberk. Třetí nejúspěšnější fotografie zachycuje z nadhledu křižovatku při ulici Sportovní poblíž nákupního centra v Králově Poli. Jejím autorem je Jan Kocir a lidé ji ocenili 260 reakcemi.

Zmínění autoři získají od města Brna hodnotné ceny. Za první místo si vítěz odnese 100denní šalinkartu (její platnost bude možné nastavit dle výběru), dva BRNOPASy a dárkové předměty. Na druhého v pořadí čekají také dva BRNOPASy a dárkové předměty. Autor třetí nejúspěšnější fotografie si odnese lístky do některé z městských organizací, jako je třeba zoo nebo hvězdárna a planetárium.