Ve Slatině postaví druhý dům s byty pro seniory, první se dostavuje

  • Zdroj vizualizace

    MMB (archiv)

V Bedřichovické ulici, v brněnské Slatině momentálně staví malometrážní byty pro seniory, jejich počet se ještě zvýší. Hned vedle chce město postavit za 40 milionů korun druhý dům pro tuto věkovou kategorii s deseti až 12 byty. Radní už tuto druhou výstavbu odmávli,  v tiskové zprávě to uvedl náměstek primátorky Jiří Oliva (ČSSD).

Stávající výstavba domu pro seniory s pečovatelskou službou běží od konce listopadu loňského roku. Hotovo má být letos v prosinci, kdy má zhotovitel předat stavbu se 14 byty.

„Vzhledem k tomu, že se městu podařilo na základě směny získat sousední pozemek, je možné, aby na hotový objekt v řadové zástavbě navázala nová budova stejného určení. Ta má být třípodlažní s 10 byty o velikosti 1+kk a 2+kk, případně 12 byty 1+kk. Dispoziční řešení bude možné upravit v dalších fázích projektové dokumentace na základě potřeb města,“ uvedl Oliva.

„Plánovaný dům se zelenou střechou je svou dvorní částí propojen s atriem 1. etapy domu s pečovatelskou službou. Všichni senioři se tak mohou setkávat v atriu i na společné zahradě a mohou využívat společenskou místnost, která se nachází v rozestavěném objektu. Již během nynějších prací bude také připraveno budoucí napojení 2. etapy výstavby na centrální zásobování teplem. Je to výrazně levnější a technicky snazší, důležitou roli hraje také trvání záruk,“ dodala primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

 

Fotogalerie: 
Zdroj: 
MMB