Úvod utkání vyšel lépe hostujícímu týmu, který byl o něco živější a měl slušné šance. Velká přišla již ve třetí minutě, kdy musel Klimešovi pomáhat na brankové čáře obránce Ondřej Němec. Kometa se dostala do hry na začátku šesté minuty. Na trestné seděl Vydarený a Brňané jeho přestupek potrestali za třiadvacet vteřin. Po krásné kombinaci našel Holík volného Petera Muellera, jenž uklidil puk do odkryté klece – 1:0. V následující početní výhodě byl blízko gólu Schneider, ale i Mueller, oběma chyběl kousíček. 

Pak se však zaplnila trestná lavice i domácími borci. Dvojnásobný prohřešek vyrobil Šoustal, poté jej následoval Barinka a Motor hrál dlouhou výhodu pět na tři. Trenér Prospal si vzal time-out a ihned po něm vyrovnal bombou z mezikruží Pavel Pýcha – 1:1. Zbytek třetiny další změny nenabídl, byl hodně rozkouskovaný a většinou se hrálo v nestandardním počtu hráčů na hřišti. 

Ve druhé třetině se v DRFG areně strhla nevídaná kanonáda. Ve 26. minutě šlo Brno do vedení, do přečíslení šla dvojice Dvořák – Dávid Bondra a druhý jmenovaný ve svém premiérovém startu v extralize zamířil z druhé vlny přesně  2:1. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat, Budějovice hrály v šesti a tento přestupek potrestal ránou na Paterův teploměr Peter Mueller – 3:1. Za polovinou utkání bylo už 4:1, Jakub Valský obral ve vlastním oslabení soupeře o kotouč a pádil sám na brankáře, kterého bekhendem překonal. A za minutu střelnice pokračovala, nahození Ralfse Freibergse tečoval zřejmě některý z beků Motoru a bylo to už 5:1.

Uběhla půl minutka a modrobílí zhodnotili další svou přesilovku. Mueller našel na slotu volného Petera Schneidera, pro kterého to byla již šestnáctá trefa v sezoně – 6:1. Dvě minuty před koncem periody nahodil kotouč na bránu Forman a poté se sám před Klimešem ocitl Zdeněk Doležal, jehož klička do forhendu znamenala korekci ve skóre – 6:2. Bohatou gólovou třetinu uzavřel kapitán Martin Zaťovič, jenž si položil Pateru a kličkou jej krásně překonal – 7:2.

Kdo si myslel, že vánoční střelecké hody skončí, byl na omylu. Diváci se u monitorů museli dobře bavit. Uběhly dvě minuty třetí třetiny a Petr Holík využil už čtvrtou přesilovku Komety, když napřáhl z těžké pozice krásně do šibenice – 8:2. Následovaly dva góly Budějovic, nejprve se na brankovišti nejlépe zorientoval Matouš Venkrbec a poté vymetl horní roh brány Daniel Voženílek – 8:4.

Pět minut před koncem musel Ondřej Němec podruhé přijet za rozhodčími pro kotouč. Nejprve jej daroval Bondrovi a posléze i Tomáši Šoustalovi, který byl v úniku faulován a jelo se trestné střílení. To provedl parádně a mohl se radovat z první branky v extraligové kariéře – 9:4. A pak už se čekalo, zda se dočká Peter Mueller hattricku. Dočkal se! Horký mu nalil na volej a brněnský kanonýr si takřka po roce zapsal druhý hattrick v Kometě. První si připsal 30. prosince 2019 proti Karlovým Varům. Utkání bohaté na události tak Kometa vyhrála 10:4, což je její rekord v novodobé historii extraligy. Naposledy se radovala tímto výsledkem před šestadvaceti lety.