Dalších 28 milionů korun pro vybudování centrálního stavebního úřadu v Brně dnes schválili zastupitelé města. Peníze z Fondu rezerv a rozvoje poslouží na pokrytí nákladů spojených s úpravou budovy v Orlí ulici, kterou chce město od České pošty koupit. Cenu už zná a souhlasí s ní, zatím ji ale nechce zveřejnit, řekl novinářům radní pro majetek Jiří Oliva (SOCDEM).

„Máme ambici, aby šla kupní smlouva do příštího zastupitelstva v květnu. Na budovu máme znalecký posudek a cenu akceptujeme,“ uvedl Oliva. O přesunu stavebních úřadů do jednoho centrálního rozhodli zastupitelé koncem minulého roku. Stavební úřad má v budově bývalé pošty fungovat od 1. července. „Abychom ji stihli upravit, tak si nezbytné prostory od 1. dubna pronajímáme,“ dodal radní.

Zastupitelé už na březnovém jednání souhlasili s poskytnutím 31 milionů korun

Z toho 12 milionů pokryje nákup kancelářského nábytku, lednic či lamp, deset milionů půjde na vybavení spisoven a devět milionů na zakoupení deseti elektromobilů pro referenty. Dnes schválená částka pokryje například náklady na vodu, teplo, elektrickou energii nebo nájemné.

V budově bude spolu se stavebním úřadem fungovat i Pošta Partner, kterou bude provozovat od května město

Zajištění fungování poštovních služeb je jedním z kroků, které předcházejí tomu, aby město budovu od pošty koupilo. Vybudování centrálního úřadu dopadne i na krajský úřad, jenž se stane odvolacím pro Brno. Krajský stavební úřad by měl vzniknout v pronajatých nebytových prostorách v Triniti Office Center v Trnité ulici. Místo tam bude pro 75 úředníků, sdělil ČTK již dříve Petr Holeček z tiskového oddělení kraje.