Dva týmy, kterým se v letošním extraligovém ročníku zatím příliš nedaří, na sebe narazily v úterní dohrávce 7.kola hokejové extraligy. Zlín hostil Kometu Brno a v první třetině bylo opravdu znát, že žádné z mužstev není zrovna v ideální hokejové konstalaci. Bojovalo se spíš ve středním pásmu nebo kolem mantinelů, hru doprovázely oboustranné nepřesnosti. V prvním dějství tak ze strany Komety stála za zmínku jen šance Vincoura, který před Kašíkem tečoval nahozený puk. Zlínský gólman však nebezpečnou situaci zvládl. Do kabin se šlo za stavu 0:0 na góly a z pohledu domácího Zlína 9:5 na střely na bránu.

Druhá třetina už byla podstatně hokejovější, šancí už bylo víc před oběma brankami. Jak domácí Kašík, tak hostující Vejmelka však drželi čistá konta a přes zlepšenou hru obou týmů i druhá třetina vyzněla gólově naprázdno.

Kometě se parádně povedl vstup do posledního dějství. Hned v úvodu jel sám na Kašíka útočník Šoustal, ale svůj nájezd zakončil jen do betonů zlínského gólmana. Mrzet ho to však nemuselo, protože druhá formace Komety předvedla ve 44. minutě rychlý brejk. Valský potáhl kotouč, Klepiš s očima nahoře našel na bližší tyči Luboše Horkého, jehož střela z voleje skončila v domácí kleci – 0:1.

Brňané za celý zápas neodehráli ani jednu přesilovku, protivník měl k dispozici hned tři, ale v té poslední mohl zvýšit stav Kusko. Co se nepovedlo tomuto bojovníkovi v oslabení, napravil již ve standardním počtu hráčů jiný harcovník, kapitán Martin Zaťovič. Toho našel před bránou fotbalovou přihrávkou Holík a hosté si šli pro tři body. V závěru zkusili Ševci hru bez brankáře, ale velmi rychle toho využil po nezištné Zaťovičově přihrávce střelou do odkryté brány Peter Mueller. Karel Vejmelka si připsal osmatřicet zákroků a především třetí čisté konto v řadě. Jeho série trvá již 197 minut! Kometa bere tři body a třetí výhru v řadě.

Hned ve čtvrtek čeká na stejném místě Kometu další zápas se Zlínem.