Uvedl to generální ředitel společnosti Jiří Kuliš v rozhovoru, který Veletrhy Brno rozeslaly médiím. „Naše společnost se neobejde bez pomoci státu a propouštění může mít i negativní důsledky pro firmy, které jsou na Veletrhy Brno navázané,“ uvedl generální ředitel veletrhů Jiří Kuliš.

Ten dále dodal, že společnost skončí rekordní hospodářskou ztrátou v řádu stovek milionů korun a koncem roku dojde likvidita. „Stále říkám, že i udržovací provoz, a to přes všechna úsporná opatření, stojí desítky milionů korun. Bez tržeb nemůžeme donekonečna platit zaměstnance, daně, pojištění, opravy, údržbu a další věci. Neobejdeme se bez pomoci státu, který nám už půl roku zakazuje podnikat," uvedl Kuliš.

Zrušeny byly letošní ročníky Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV), který provází další tři veletrhy, i druhé největší Techagro s dvěma doprovodnými veletrhy. Techagro mělo přinést do rozpočtu Veletrhů Brno 20 procent obratu, MSV představuje dokonce 35 procent příjmů společnosti.

Zrušeny byly i další veletrhy, původně na říjen přesunutý Woodtec, tedy veletrh technologií na zpracování dřeva, i veletrh vzdělávání Gaudeamus.

Generální ředitel Veletrhů Brno dlouhodobě požaduje, aby byly veletrhy vyloučeny z hromadných akcí, pro které platí opatření ministerstva zdravotnictví proti šíření koronaviru. Upozorňuje, že pohyb lidí na veletrzích se spíš než velkému koncertu blíží pohybu lidí v nákupních centrech, pro která momentálně žádná omezení neplatí.