ocenění

Titul Učitel roku má šest nových nositelů

29. 3. 2019

U příležitosti Dne učitelů město udělilo šestici pedagogů titul Učitel roku 2019. Ocenilo tak jejich mimořádnou činnost a nadstandardní práci. Tituly Učitel roku se letos rozdávaly již po devatenácté.

Celý článek

Album inspirované Brnem v nominaci na cenu Anděl

29. 1. 2019

Brněnská hudební skupina Nevermore & Kosmonaut byla nominována na Cenu Anděl v kategorii Folk a to za album „Bleděmodré město", které je inspirováno městem Brnem.

Celý článek

Oceněný Kiska varoval na brněnské univerzitě před populismem

29. 1. 2019

Slovenský prezident Andrej Kiska převzal velkou zlatou medaili Masarykovy univerzity. Podle rektora Mikuláše Beka přispěl k uchování masarykovské a štefánikovské tradice v české a slovenské politice. 

Celý článek

Brněnský hasič poskytl pomoc motorkáři, je gentlemanem silnic

24. 1. 2019

Brněnský hasič Jiří Oharek dnes získal ocenění Gentleman silnic, loni v červenci poskytl první pomoc těžce zraněnému motorkáři. Hasič, který byl v tu dobu mimo službu, u nehody zastavil a u zraněného řidiče včas rozpoznal tepenné krvácení.

Celý článek

Odborníci ocenili destinační značku #brnotruestory

18. 1. 2019

Na konci roku 2017 navrhlo město Brno novou destinační značku #brnotruestory. Kampaň s touto značkou probíhala v průběhu celého loňského roku v online prostoru i tištěných médiích.

Celý článek

Sto hasičských medailí ke stoletému výročí vzniku Československa

11. 11. 2018

U příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor ČR medailemi a plaketami sto příslušníků HZS ČR a osobností, které se zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR.

Celý článek

Ceny města Brna letos najdou své nositele ve všech 15 kategoriích

8. 11. 2018

 Rada města Brna schválila 15 osobností a jednu instituci, které by měly obdržet Cenu města Brna za rok 2018. Nominace projednají zastupitelé na svém prosincovém zasedání, po té nabudou platnosti.

Celý článek

Stránky