Výběrová komise doporučila ukončit výběrové řízení na ředitele městské společnosti Veletrhy Brno. Na zasedání brněnského zastupitelstva to dnes zastupitelům řekl radní Petr Kratochvíl (ODS). Současnému řediteli Tomáši Moravcovi končí v březnu smlouva. O post se ucházelo 30 lidí včetně bývalého primátora Brna Petra Vokřála.

Podle Kratochvíla se o dalším postupu rozhodne na představenstvu, které je ve čtvrtek. Je tak pravděpodobné, že bude nové výběrové řízení.

Nový ředitel by měl nastoupit k 1. dubnu

„Výběrová komise doporučila ukončit výběrové řízení s tím, že ze stávajících kandidátů nevybrala žádného vhodného, který by mohl funkci obsadit. S tímto doporučením to jde do představenstva veletrhů a následně se rozhodne o dalším postupu,“ uvedl Kratochvíl.

Debatu o novém vedení firmy v diskusi na zastupitelstvu otevřel opoziční zastupitel a někdejší primátorův náměstek Matěj Hollan (Žít Brno), který byl mezi lety 2014-2018 náměstkem tehdejšího primátora Vokřála. Právě Vokřál byl jedním z uchazečů o post ředitele, ale ani jeho komise nevybrala. Vyjádření Vokřála se doposud nepodařilo zjistit.

Moravec je ve funkci od prosince 2021, kdy nahradil dlouholetého ředitele Jiřího Kuliše. Jeho úkolem bylo provést veletržní společnost obtížným obdobím končící covidové pandemie, jež měla na činnost všech veletržních společností drastický dopad. Moravec tehdy ve výběrovém řízení porazil právě Vokřála.