fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Veletrhy Go a Regiontour nabídnou festivalový pavilon

go-regiontour-2017-jgz0199

Foto:

BVV - REGIONTOUR 2017

Brněnské veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour mění po letech koncept a z pavilonu F, který patřil v minulosti převážně cestovním kancelářím, udělá festivalový pavilon. Na jednu stranu chce lidem ukázat možnosti trávení dovolené a některé atrakce bude možné přímo si vyzkoušet, vyplývá z tiskové zprávy Veletrhů Brno. Na druhou stranu cestovních kanceláří v pavilonu ubývalo úměrně tomu, jak lidé hledají častěji nabídku na internetu.

Veletrhy se příští rok uskuteční na brněnském výstavišti od 18. do 21. ledna. Zatímco cestovní kanceláře se přesunou do pavilonu P, kde se představují jednotlivé regiony Česka i dalších středoevropských zemí, v pavilonu F bude možné si jejich nabídku částečně vyzkoušet. "Zájemce o dovolenou na vodě potěší například jachta, kterou si budou moci prohlédnout. Součástí bude například prezentace dovolené s karavanem, který si lze na cestu pronajmout. Cyklo Klub Kučera Znojmo doveze elektrokola, která si mohou návštěvníci otestovat, a součástí bude i testovací dráha pro dětská kola a koloběžky," uvedla ve zprávě mluvčí turistických veletrhů Karolína Křenková.

Klub českých turistů připravil například program pro vyznavače pěší turistiky. "Lidé budou poznávat památky, vyzkouší si malování turistických značek a mohou se otestovat ve vědomostních a dovednostních soutěžích," uvedla Křenková. Na výstavišti se objeví i první mobilní ferratová stěna v Česku a rampa s umělou sjezdovkou.

O podobný koncept se organizátoři snažili už v minulých letech, letos však udělali radikální krok a na zážitky bude vyčleněn celý pavilon. Ve čtvrtek jsou veletrhy určené pouze pro odbornou veřejnost, od pátku do neděle už jsou přístupné všem. Výjimečné budou letos i tím, že v Brně se na začátku léta chystá velkorysá akce k oslavám vzniku republiky před 100 lety a toto výročí budou připomínat i ostatní regiony či instituce.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT