fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Veletrhy Styl a Kabo představí i oděvy organic a vegan

Veletrhy módy Styl a Kabo, které se uskuteční na brněnském výstavišti od soboty do pondělí, představí 233 vystavovatelů z 20 zemí světa.
maxresdefault

Foto:

ilustrační, redakce

Zahraniční vystavovatelé tvoří 39 procent zastoupených firem, což je obdobný podíl jako na únorových veletrzích. Novým oborem je organic a vegan móda, která zahrnuje oděvy a prádlo z ekologických materiálů. Novinářům to dnes řekla ředitelka módních veletrhů Gabriela Císařová.

"Podařilo se nám stabilizovat jak počet vystavovatelů, tak podíl zahraničních firem, což je pro nás zásadní. Navíc polovina všech vystavovatelů jsou výrobci, což je pro majitele obchodů i e-shopů hodnotnější, než kdyby většinu tvořili jen obchodníci s módou," uvedla Císařová. Veletrh módy Styl obsadí pavilon P a veletrh obuvi a koženého zboží Kabo najdou návštěvníci v pavilonu F.

Pro únorový termín Stylu a Kabo, které se konají dvakrát do roka, připravují Veletrhy Brno změny, které mají lépe odrážet měnící se situaci na domácím trhu. Pořadatelé je ale nejprve proberou s vystavovateli a představí je letos na podzim.

Hlavním tématem doprovodného programu je školení prodejního personálu. Tři odborníci připraví přednášky na téma sestavení prodejní kolekce, vlastností oděvních materiálů i prodeje doplňkového sortimentu k obuvi, jako jsou přípravky na ošetření bot nebo různé druhy vložek a stélek.

"Téma vyplynulo z našich rozhovorů s vystavovateli i návštěvníky. Kamenné prodejny mají stále svůj význam a proškolený personál je klíčem k úspěšnému prodeji. Bohužel profesionálních školitelů v tomto oboru je velmi málo a často chybí i vůle personálu se vzdělávat," uvedla Císařová.

Novinkou je zastoupení firem, které vyrábí oděvy a prádlo organic a vegan, tedy z ekologických materiálů. Veletrhy doprovodí tradičně i módní přehlídky, v pavilonu P se uskuteční čtyři denně a představí jak dámskou a pánskou konfekci, tak tvorbu módních návrhářů pro letošní podzim a zimu.

Mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží Styl a Kabo se poprvé objevily na brněnském výstavišti v roce 1993. Přinášejí možnost seznámit se s aktuálními trendy, novinkami a navázat přímé obchodní kontakty a podat objednávky na dodávky zboží do maloobchodu s partnery nejen z České republiky.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT