Organizátoři přidali akci, která se uskuteční hned za vjezdem z Křenové ulice, podtitul „jako z první republiky“. Všichni farmáři, prodejci i organizátoři se tak budou snažit být oblečení a vystupovat jako v dobách dávno minulých.

„Jarmark je první větší společenskou akcí pro veřejnost, díky níž se areál více otevře široké veřejnosti. Areál bude pro pěší přístupný ze všech tří stran, tedy z Křenové, Špitálky a Vlhké, po celou dobu konání akce. Na Bílou sobotu to bude od 11 do 20 hodin, o Velikonoční neděli pak od 11 do 18 hodin,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN manažer komunikace Projektu Mosilana Jiří Filip.

Akci společně pořádají Projektmosilana.cz a The Media Crew a uskuteční se s podporou současného majitele areálu.

Po oba dny nabídne Velikonoční jarmark bohatý doprovodný program. Hned v sobotu po 11. hodině na podiu vystoupí cimbálová muzika Pajtáš. Později odpoledne se můžou návštěvníci jarmarku těšit na brněnskou harmonikářku Terezu Kniěžovou-Škrhákovou.

„Velikonoční tipy na sváteční stůl nabídne šéfkuchař a mistr ze SŠ Charbulova Lubomír Javůrek, kterého mnozí diváci jistě znají z Dobrého rána v České televizi. U pódia připraví například králičí roládku s pestem z mladého špenátu a lískových oříšků s mačkaným hráškem,“ láká na dobré jídlo a kuchařskou show Jiří Filip.

Nedělní třešničkou na dortu pak podle něj bude v 17 hodin vystoupení Spolku elegantních dam, které představí tance charleston a kankán.

Na akci se představí více než 15 farmářů a řemeslníků a proudem poteče pěnivý mok ze tří brněnských minipivovarů. České pokrmy připraví restaurace Ki-Ki a Slunečnice a sladké dobroty café Nebuď labuť. Nebudou chybět langoše ani klobásky.

Po celou dobu akce bude k dispozici prvorepublikový fotokoutek a dětský kolotoč na ruční pohon i malá střelnice s kušemi.

A řada přijde i na textilní minulost Mosilany. „Jiřina Pařilová z Ekofarmy Pařilovi Otinoves předvede tkaní na kolovrátku a představí své originální výrobky. Řezník Havlíček okomentuje porcování vepřového masa, košíkář Karel Preisinger uplete pomlázky a pro děti bude po celou dobu v provozu dětská střelnice i kolotoč na ruční pohon. Děti si budou moci hrát a tvořit i v malé tvořivé dílničce,“ vypočítal další lákadla Filip.

Brněnský brownfield bývalé textilky je dnes určený převážně pro skladové účely. V budoucnu na místě mohou vzniknout byty včetně nájemního bydlení a prostory pro kulturní i relaxační aktivity.