Obě velká kluziště provozovaná brněnskou městskou společností Starez-sport v pátek večer ukončila provoz. Je to o týden dříve, než se plánovalo. Kluziště u obchodního centra Olympia bude fungovat do neděle, další venkovní ledové plochy už s provozem skončily minulý víkend. Do konce února tak bude možné v Brně venku bruslit jen na kluzišti na Moravském náměstí.

Už v neděli 18. února ukončilo provoz kluziště centra Salesko v Líšni, stejně jako kluziště u restaurace TeePee v Bystrci. Obě velká brněnská kluziště, tedy ve Vodově ulici a za Lužánkami, která provozuje městská firma Starez-sport, měla zůstat v provozu do konce února jako každý rok. Už v pondělí ale Starez na svých stránkách avizoval, že pátek bude posledním dnem provozu.

„Kvůli počasí, které nyní panuje, bylo rozhodnuto provoz kluzišť předčasně ukončit, a to 23. února 2024. Pro venkovní ledové plochy je energeticky i ekonomicky ideální, když mrzne. Připravit led a udržet jeho kvalitu jsme schopni při teplotách maximálně kolem deseti stupňů nad nulou. Pokud se k vyšším teplotám přidá ještě déšť a vítr, provozní náklady rostou, ale návštěvnost veřejnosti strmě klesá,“ uvedla za Starez-sport jeho mluvčí Michaela Dittrichová.

V provozu tak zůstane venkovní kluziště na Moravském náměstí, které spravuje Sportovní a rekreační areál Kraví hora

„Zatím předpokládáme provoz do konce února, jak jsme domluveni s radnicí městské části. Doufáme, že to bude udržitelné, současný déšť situaci poněkud komplikuje, protože zvyšuje vrstvu ledu a je ji tak třeba snižovat,“ uvedl ředitel Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora Evžen Hrubeš.