VIDA! centrum oslaví znovuotevření večerem pro dospělé i Dnem dětí

V pondělí 25. května se znovu otevře zábavní vědecký park VIDA! A v plánu má hned akce pro dospělé i pro děti.

  • Foto

    Vida!

28. května uspořádá centrum další z akcí pro dospělé VIDA! After Dark: Agent, která kromě expozice po setmění, hudby a jedinečného baru Úplně všude nabídne špiónský program. Pro rodiny s dětmi se zase připravuje oslava Dne dětí. V pondělí 1. června bude brněnské science centrum otevřeno až do 18 hodin a děti i jejich rodiče si kromě vnitřní i venkovní expozice zdarma užijí nový 3D film Dinosauři.

„Slavíme znovuotevření VIDA! Přijďte za námi a otestujete své agentské dovednosti. Nasaďte si špiónské brýle a projděte se připravenou trasou. Pokuste se uniknout z uzavřené místnosti nebo zneškodnit bombu,“ láká na program akce VIDA! After Dark: Agent její hlavní organizátorka Aneta Lokajová a dodává: „Čeká vás neopakovatelná atmosféra ve stylu Jamese Bonda, kterou skvěle doplní drinky známého brněnského baru Úplně všude.“ Další z party po setmění, které VIDA! pro dospělé pravidelně pořádá už čtvrtým rokem, se uskuteční ve čtvrtek 28. května od 19:00 do 23:00. Hlavním lákadlem večera je speciální escape game, při které musí účastníci vyřešit celou řadu hádanek a šifer, aby se jim podařilo v časovém limitu opustit
místnost. Úniková hra trvá přibližně hodinu a během večera proběhne dvakrát, ve 20:00 a ve 22:00. „Chybět však nebude ani možnost vyrobit si  nejrůznější agentské vychytávky a odnést si snímek z oblíbeného fotokoutku. Návštěvníci oblečeni ve stylu agenta Jamese Bonda jsou vítáni,“ upozornila Lokajová. Vstupné na akci VIDA! After Dark: Agent je 100 Kč.

Den dětí slaví VIDA! každoročně. „Letos máme pro všechny účastníky dárek – prvního června se po celý den budou promítat zdarma náš úplně nový 3D film Dinosauři,“ sdělil Lukáš Richter, ředitel VIDA! Film Dinosauři je vhodný pro dospělé a děti od šesti let. Pochází z produkce BBC a představí  Antarktidu jako domov pravěkých ještěrů. Společně s vědci se diváci vydají po stopách osmimetrového masožravého dinosaura, býložravců s dlouhými krky nebo předchůdců krokodýlů se zuby ostrými jako břitva. „Filmy britské BBC patří v oblasti populárně-vědeckých snímků k nejlepším na světě. Skvěle kombinují napínavé scény a dechberoucí záběry s nejnovějšími vědeckými poznatky. VIDA! si je může dovolit jen díky účelovým dotacím 
Jihomoravského kraje,“ doplnil Richter. Za pěkného počasí se mohou účastníci Dne dětí ve VIDA! těšit i na venkovní expozici doplněnou o nové exponáty a představení se zábavnými pokusy uvedené pod širým nebem.