fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Vinařský kalendář pomůže Nadaci Partnerství

Ve spolupráci s dvanácti poctivými vinaři z jižní Moravy vznikl vinařský kalendář, který má za cíl pomoci stále více zdevastované krajině a půdě. Peníze získané z prodeje kalendáře budou darovány na projekt Sázíme budoucnost.
rc345ya

Foto:

Marek Dvořák

Fotografovi Markovi Dvořákovi nebylo lhostejné, jak se krajina a půda kolem něj neustále znehodnocuje. Rozhodl se proto vytvořit projekt s názvem „Pro zdravou půdu“, ve kterém spojil svou lásku k vínu, fotografii a přírodě. Oslovil dvanáct vinařů a textem i obrazem zachytil jejich filozofii i různé přístupy, které mají ale jedno společné – vracet půdě to, co jim dává a hospodařit na ni s úctou a pokorou. 

Marek Dvořák, autor vinařského kalendáře, o svém projektu říká: „Chci vyprávět příběhy lidí, kteří mají blízko k půdě a přírodě jako takové. Pro ně je kvalita půdy a způsob hospodaření klíčový – dokonce natolik, že to přímo ovlivňuje jejich budoucnost. Vinaři mají také blízko k dalším lidem – zákazníkům a svým odběratelům, které mohou ovlivnit. Je to celé takový koloběh, který se snažíme našim projektem roztočit.“

Kolik stojí strom?

Vysazení jednoho stromu a následná péče o něj pokryjí finance z prodeje 11 kalendářů. Peníze jsou určeny pro nadaci Partnerství, která se dlouhodobě a systematicky věnuje ochraně přírody. Tak vznikla i iniciativa „Sázíme budoucnost“, o jejichž cílech promluvil Miroslav Kundrata, ředitel Nadace Partnerství: „Iniciativa „Sázíme budoucnost“ má za cíl vysadit v krajině a ve městech během následujících pěti let tolik stromů, kolik máme obyvatel – tedy 10 milionů.“  Cena jednoho kalendáře je 490 Kč a lze je předobjednávat do listopadu 2019, nebo do jejich vyprodání. Následně budou kalendáře rozesílaný v průběhu prosince ke svým novým majitelům.

Ve středu byl kalendář slavnostně pokřtěn v brněnském baru Atelier, kde od 1.prosince bude k vidění i výstava fotografií Marka Dvořáka pro kalendář i něco navíc.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT