Domovský přístav modřických nohejbalistů je v těchto dnech pro extraligová utkání nepožitelný. V místě staré Sokolovny se začala stavět dlouho plánovaná nová sportovní hala. Proto tedy svoje první semifinálové utkání proti Karlovým Varům odehrály Modřice v hale míčových sportů Sokol Brno 1 v Brněnské Kounicově ulici. V sobotu dopoledne se zde sešlo přes sto diváků a jako vždy při utkání těchto soupeřů viděli dramatický a zajímavý nohejbal. První bod získali domácí po výhře dvojice Pavel Kop-Lukáš Rosenberg nad karlovarským duem J.Medek-Bíbr. Ovšem po té začali být úspěšnější hosté. Ve druhých dvojicích (Pospíšil, Müller-Vanke,Putík) si domácí neporadili s koncovkou třetí sady a západočeši srovnali na 1:1. Jako přes kopírák potom vypadal zápas prvních trojek, kdy neúspěšná modřická dvojice z předešlého zápasu, doplněná o Lukáše Rosenberka podlehla v tie-breaku  trojici J.Medek, Bíbr, Hron opět až v nejtěsnější koncovce. A pro Modřice mělo být ještě hůř- následující trojice (Pavel Kop, Petr Topinka, Jan Hanus, kterého v průběhu zápasu vystřídal Radek Pelikán) svůj souboj s druhou trojkou Varů také prohrála. Jak jinak – ve třetím setu! A stav 1: 3 po čtyřech odehraných zápasech nebyl pro domácí příliš lichotivý, zvláště, když v singlu ukořistil první set nad Pavlem Kopem bývalý "modřičák" Karel Hron. To už opravdu vypadalo s jedenáctinásobným mistrem extraligy špatně. Ovšem bojovník Kop hlavně díky svému drtivému podání a větší jistotě v úderech singla otočil a vyhrál 2:1 na sety. Zavelel tak k velkému obratu. Po té už všechny následující souboje skončily vítězstvím domácích: 1.odveta trojic Pospíšil, Müller,Rosenberg porazila Vankeho trojku 2:0, Kop s Topinkou a Pelikánem stejným výsledkem porazili trojici J.Medek, Bíbr, Hron a hned první matchball využili Modřičtí, když v odvetách dvojic Kop s Rosenbergem porazili dvojici Vanke-Putík taky 2:0.

V přestávce utkání vyzpovídal prezident domácího klubu Petr Jahoda fotbalovou legendu Karla Jarůška. Ten zápasu přihlížel mezi diváky a jako amatérský nohejbalista dokázal ocenit kvalitu obou týmů.

Po výhře 5:3 v prvním semifinále tedy jedou Modřice bojovat o druhý postupový bod příští sobotu do Karlových Varů. Případný třetí zápas by se hrál 14.10. opět v hale Sokola Brno I. Ve finále se úspěšnější z této dvojice utká s vítězem paralelně hraného druhého semifinále mezi obhájci titulu ze Vsetína a Čelákovicemi. Tam je stav po prvním semifinále 1:0 (po stejném výsledku, jako v Modřicích, 5:3) pro Vsetín.