Zahrádka ve vnitrobloku bývalé pošty v Poštovské ulici bude mít rozměry zhruba poloviny fotbalového hřiště a najednou se do ní vejdou až dvě stovky milovníků pěnivého moku. Unikátní prostor určený i pro kulturní akce bude mít venkovní výčep s barem, gril a další vybavení.

„Ke každému pivovaru historicky patřily i pivovarské zahrádky. Prostor vnitrobloku v centru města má neuvěřitelnou atmosféru, což se potvrdilo předloni v létě v rámci open air koncertů, které zde pořádal Metro Music Bar,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN předseda představenstva Pivovaru Harry Petr Syřiště.

Celková investice do nového podniku s restaurací v areálu bývalé pošty v centru Brna vyšla investory v loňském roce na 25 milionů korun. Jednalo se tak o jednu z největších investic v tomto oboru v tuzemsku. Na projektu se podílí hned několik akcionářů, kteří se současně stávají významnými hosty.

S přípravou nové zahrádky nabízejí majitelé i novou investiční příležitost. V současné době totiž mají k dispozici poslední tři investiční akcie, z jejichž prodeje hodlají částečně pokrýt investici do nové zahrádky.

„Pivní fanoušci si tak mohou doslova koupit svoje vlastní místo. Každý z investorů si může pořídit akcii, kterou získává podíl na pivovaru. V rámci akcionářského programu bude kromě dividendy odměněn i akcionářskou slevou, permanentní rezervací nebo speciálními várkami,“ vysvětlil Petr Syřiště.

Pivovar Harry začal s výrobou loni v prosinci. V současnosti už má na čepu 8 vlastních druhů piv od ležáků po ta svrchně kvašená.

„V naší nabídce si vybere každý. Klasický pivař ocení vysoce pitelný ležák Born, ten, kdo má rád pestrý výběr zase docení 5 unikátních svrchňáků,“ upřesnila vrchní sládková pivovaru Tamara Dolníčková.

Potvrdila tak trend posledních let vařit pod jednou střechou svrchně i spodně kvašená piva. Podle Dolníčkové to vychází z poptávky spotřebitelů. Především v Brně, které je pulzujícím studentským městem, roste zájem o pestřejší nabídku, než jaká byla zvykem v minulosti.