Vodácký kanál v Brně se rýsuje, Brno chce vybrat zhotovitele dokumentace pro územní rozhodnutí

  • Foto

    pixabay

Město muselo s pracemi na potřebné dokumentaci počkat, až získá stavební povolení sousední stavba části velkého městského okruhu v úseku Žabovřeská. "Kdyby povolení doznalo změn, mohlo to mít vliv na tvar celého území," uvedl dnes Jaroslav Suchý. Půlkilometrový kanál by měl stát odhadem 350 milionů.

O moderním kanálu se v Brně hovoří již dva roky, měl by být dlouhý přes půl kilometru a bude umístěn na levém břehu řeky Svratky, kde by sousedil s Žabovřeskou ulicí. Bude splňovat všechny parametry pro mezinárodní soutěže, tak aby Brno mohlo hostit například evropský šampionát. Kromě kanálu se počítá i s vybudováním lávky, tribun a parkovacích stání.

Jednou překážkou při přípravě dokumentace bylo zastavené povolení pro sousedící stavby. "Můžeme začít pracovat na výběru zhotovitele dokumentace pro územní rozhodnutí a potom bude vyhotovena dokumentace pro stavební povolení,“ doplnil radní Suchý. Ten dále doplnil, že o plánované dotaci na realizaci kanálu se jedná v Praze, ideální by podle něj bylo, kdyby stát pokryl 50 procent.