Karlovarsko ve středu usilovalo o třetí postupový bod v Brně, ale vyhrálo jen první set. Domácí se pak v nezvyklé sestavě nadechli k obratu a v poslední sadě Západočechy drtili servisem. Rozhodující duel začne ve Varech v sobotu v 18 hodin, lepší z dvojice vyzve v boji o finále vítěze dlouhodobé části a obhájce titulu České Budějovice.

V sérii Brna s Karlovarskem zatím vítězí výhradně domácí. Brněnský tým dnes zařadil univerzála Okosanoviče na smeč a Římal nastoupil na diagonálním postu. A odehrál skvělý duel. "Zkusili jsme úplně jiný systém, odehráli tak jenom jeden trénink. V prvním setu jsme dělali hodně chyb, ale věřili této sestavě. Pak se ukázalo, že risk byl správný," uvedl kouč Ondřej Marek.

Třetím jistým semifinalistou extraligy se stali volejbalisté Dukly Liberec. V Ostravě vyhráli čtvrtý zápas série 3:0 a po únorovém zisku Českého poháru stále mohou pomýšlet na double. V semifinále, které začne v úterý, vytvoří Dukla dvojici s Kladnem.