Osobnímu vozu v Brně za jízdy explodovala autobaterie, incident zachytila kamera. Řidička vozu vyvázla bez zranění, následný požár uhasili hasiči. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Auto skončilo v plamenech

Událost se stala v úterý ráno, kdy řidička vyjížděla z královopolského tunelu. „Když odbočila spolu s ostatními vozidly na nájezd do Korejské ulice, skončilo její auto v plamenech. Ve vozidle zničehonic zřejmě explodovala autobaterie,“ uvedla mluvčí.

Dostala se z auta ven a přivolala strážníky

Řidička se dostala z vozu ven a vytočila linku strážníků 156. „Naštěstí se jí nic nestalo, byla ale dezorientovaná a strážníkům nedokázala upřesnit místo, kde k incidentu došlo. U hasičů si však pohotově ověřili, že už tou dobou mířili k místu nehody na základě telefonátu od jiného řidiče,“ popsala mluvčí.

Kvůli hašení spustili závoru

Vzhledem k frekventovanému místu a ranní špičce spustili dispečeři Brněnských komunikací závoru v místě křížení ulic Žabovřeské a Korejské. Na žádost velitele zásahu pak strážníci po celou dobu zákroku a za pomoci výstražných světel na služebním vozidle dohlíželi na to, aby řidiči danou uzávěru respektovali, a hasiči tak mohli požár co nejrychleji uhasit a provoz na silnici obnovit.