Bude se bojovat nejen o medaile, ale také o splnění nominačních požadavků pro start na říjnovém mistrovství světa i olympijských hrách v Tokiu 2020.

Mistrovství České republiky mužů a žen, zvané také Mistrák jak Brno, se vrací do moravské metropole po osmi letech. Diváci budou mít možnost vidět takové hvězdy, jako jsou Barbora Špotáková, Tomáš Staněk, Pavel Maslák či Nikola Ogrodníková. Specialitou bude jistě soutěž výškařek, která se neuskuteční na stadionu, ale proběhne v pátek v podvečer na náměstí Svobody v Brně.

Chybět nebude ani bohatý doprovodný program plný atrakcí pro celou rodinu.  Brněnští pořadatelé pro návštěvníky připravili soutěžní disciplínu ve skoku do výšky žen, ve kterém se představí mj. rodačka z moravy Michaela Hrubá. Disciplína proběhne v pátek v podvečer, přesněji v patnáct minut před devatenáctou hodinou přímo na náměstí Svobody. I zde mohou návštěvníci očekávat doprovodný program během samotného klání.

Společně se s celou akcí bude ve vedlejších prostorách sportovního kolbiště umístěno několik sektorů pro malé i velké návštěvníky. Své místo zde bude mít projekt Českého atletického svazu s názvem Atletika pro děti. Jedná se o atletické disciplíny v malém provedení, které si mohou vyzkoušet i ti nejmenší a společně si zasoutěžit. 

Na své si přijdou i starší, pro které pořadatelé připravili atrakce jako je například fotokoutek, budou si moci vyzkoušet jaké to je být ve virtuální realitě nebo si zalézt na lezecké stěně.