Druholigovou premiéru zaznamenal v brance Vyškova Spurný, který nahradil dosavadní jedničku Šustra. A domácí utkání začali, jak nejlíp mohli, když se už ve 4. minutě po přihrávce kapitána Klesy prosadil přízemní střelou k zadní tyči Vintr.

A stejný hráč poslal Vyškov tři minuty před koncem první půle do vedení 2:0. Balón opět trefil do spodního rohu brány a uklidnil situaci ve prospěch domácích. S úvodní částí hry tak mohl být spokojenější Vyškov, když předvedl maximální efektivitu střelby.

Třetí gólovou pojistku přidali v bílém hrající domácí zkraje druhého poločasu. Přihrávku z levé strany posílal ve 48. minutě přes vápno Vintr, kterému se ale pas příliš nepovedl. Nikdo z obránců ho ovšem nezachytil a jejich zaváhání potrestal Slaměna. O čtyři minuty později už bylo s hosty z východu Čech zle poté, co záložník Jambor uklidil míč z voleje pod břevno.

Čestný úspěch hostů zaznamenal po hodině hry Juliš – 4:1. V závěrečné desetiminutovce se ještě rýsovalo pár útoků Vyškova, obrana Chrudimi už ale nezaváhala. Vyškov díky vítězství poskočil zatím na 9. příčku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ovšem přeskočit ho mohla dvanáctá Jihlava, která měla zápas na Žižkově k dobru.

Po třech bodech sahala v Prostějově i třetí Líšeň, která před utkáním 13. kola držela sérii šesti zápasů bez prohry a v druholigových zápasech Brňané na Hané dosud vždy vítězili.

Zápas, který se hrál za silného větru, mohli vyhrát. Dostali totiž možnost k více než hodinové přesilovce, když sudí Raplík ve 29. minutě vyloučil domácího Machynka, který v souboji o míč u postranní čáry trefil kopačkou hlavu Lutonského. A přestože hosté měli do konce poločasu vítr v zádech, nepodařilo se jim oslabeného soupeře dostat do úzkých.

Vedoucí gól vstřelili až po změně stran, když snajpr Silný pronikl v 65. minutě hry do vápna a z úhlu překonal Muchu střelou na zadní tyč. A zdálo se, že by líšeňští borci mohli dotáhnout zápas opět k tříbodovému konci. Na žádné straně se nerodila žádná velká šance.

Nakonec ani vyrovnávací branka nebyla po kombinaci, ale jde na vrub defenzívy poté, co hosté nechali střídajícího Kopřivu snadno projít kusem hřiště, aniž by se snažili přerušit akci. Střela domácího záložníka z 30 metrů se otřela o bránící Brňany a míč zapadl za záda smutného Veselého. Tři nastavené minuty už na další změnu skóre nestačily, takže Líšeň si z Hané veze jen bod za remízu 1:1.