V srpnu 2018 podepsalo tehdejší vedení města Brna se zástupci zhotovitelného sdružení firem smlouvu na doprojektování a výstavbu atletické haly v Bohunicích. Po té pak poklepali také na základní kámen budoucí haly, která má atletům, ale i studentům a široké veřejnosti poskytnout chybějící zázemí.

Výstavbu atletické haly tehdy významně podpořila i Masarykova univerzita, v čele s tehdejším rektorem Mukulášem Bekem. „Záměr na stavbu atletické haly jsme jako univerzita dlouhodobě podporovali, spolupracovali jsme i při vypořádání potřebných pozemků,“ řekl při slavnostním poklepu Bek. Ten také zmínil i další vize „Naproti budoucí hale plánujeme například stavbu menzy a konferenčních prostor, které by v případě mezinárodních sportovních akcí mohly poskytnout další zázemí. Držíme zde také pozemkovou rezervu pro stavbu bazénu a podporujeme i snahu města o lepší dopravní dostupnost této lokality," řekl Bek.

Tehdejší nadšení ale vystřídaly komplikace. Na výstavbu haly totiž nejsou finance. „Vzhledem ke komplikacím, které provází její financování, prodlouží radní o tři měsíce pozastavení projektu. Vedení města chce požádat Národní sportovní agenturu o dotaci na stavbu haly,“ napsalo město v tiskové zprávě.

Hala získala v červnu 2020 stavební povolení, vše ale zkomplikovala pandemie nemoci covid-19. „Hala by měla sloužit atletům z Brna a širokého okolí, studentům Masarykovy univerzity, nejrůznějším sportovním klubům a veřejnosti. Bezpochyby by se jednalo o unikátní sportoviště, které si Brno zaslouží,“ řekl radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

I když je výstavba haly jedním z hlavních priorit stávajícího vedení města, už jednou musel být projekt na několik měsíců pozastaven, teď to vypadá, že by mohla pomoct dotace.

„Máme informace, že bude z úrovně Národní sportovní agentury vypsán vhodný dotační titul, do kterého se hodláme přihlásit. Mám za to, že sportoviště tohoto typu má krajský charakter a zapojení státu je pro nás logickou cestou,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Hala by měla stát přibližně 830 milionů korun, město na ni ve svém rozpočtu vyčlenilo 330 milionů korun a Jihomoravský kraj přislíbil dalších 100 milionů. „Nyní čekáme, jak budou vypadat konkrétní podmínky výzvy. Vyhlášeny by měly být v nejbližší době. Následně požádáme o dotaci v hodnotě 300 milionů korun. Udělení dotace je zásadní pro realizaci této investice,“ uzavřel radní pro oblast dotací a investic David Grund (ODS).