Běžela třetí minuta utkání přípravné odvety Brňanů s havlíčkobrodskými Bruslaři, když Jožo Kováčik nabil na vrcholek pravého kruhu DRFG arény Robertu Havlátovi a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě a dal tak historicky první gól druholigové Komety B. Ta nakonec tým z Vysočiny deklasovala 6:2.

Pro Slováka Kováčika to byl návrat do modrobílého brněnského dresu po dvou letech. „Dohrával jsem kariéru v rodných Topolčanech a vypadalo to, že postoupíme. Hráli jsme výborně, ale pak přišel zlom, kdy se kvůli covidu vše ukončilo a já se rozhodl pověsit brusle na hřebík,“ zavzpomínal v rozhovoru pro klubový web Jožo Kováčik.

Nabídka znovu si zahrát za Kometu, kde nyní dál působí jako asistent nového trenéra Jiřího Kalouse u hlavního týmu, pro něj byla šokující. Neměl hlavu nastavenou na to, že by se ještě k aktivnímu hokeji vrátil, protože další životní etapu spíš směroval k trénování.

„Začínal jsem u dětí, prošel si áčkem, juniorkou. Pak mi zavolal Libor Zábranský s nabídkou vrátit se do Komety. Pod ním jsem si v loňské sezoně prošel velkou školou a posbíral cenné zkušenosti, za což jsem mu moc vděčný. Teď dál pokračuji a je to paráda tady se všemi být. Navíc znovu můžu nosit dres s logem Komety a budu se snažit pro klub odvádět ve všech ohledech maximum,“ uvedl Kováčik.

Přiznal také, že ho lákalo znovu si zahrát s Tomášem Malcem. „Harry byl velkým lákadlem a samozřejmě i další kluci, třeba Brába (Brabenec) nebo Mosky (Moskal). Do toho mladí hráči, kteří mě ženou kupředu. Když jsem se dozvěděl, že bude možnost zase hrát, pospíchal jsem domů do garáže a oprášil celou výstroj. Už jsem si myslel, že ji už na sebe nikdy neoblíknu. Ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy,“ usmívá se Kováčik.

Ten vzhledem k pozici asistenta trenéra áčka Komety nechce slibovat, že ve druhé lize odehraje za béčko Brňanů všechny soutěžní zápasy. Musí totiž dohnat tréninkové manko, které je podle něj obrovské přesto, že v létě trénoval šest z devíti týdnů.

„Věřím ale, že se do toho postupně dostanu a budu pro tým přínosem. Samozřejmě náplň své práce mám především u áčka a věřím, že to časově půjde určitým způsobem skloubit. Pokud však budou kolize s áčkem, budu na střídačce hlavního týmu, to je jasné,“ dodal Jožo Kováčik.