Výzva Do práce na kole letos v Brně přilákala 3500 lidí, dosud nejvíce

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Akce Do práce na kole, která odstartovala 1. května, se letos v Brně účastní přes 3500 lidí, o 1200 více než loni a dosud nejvíce. Registrace je kvůli velkému zájmu prodloužená do 7. května. V tiskové zprávě o tom dnes informovala koordinátorka akce v Brně Hana Rárová z obecně prospěšné společnosti Partnerství.

Mezi hlavní motivace cestovat po městě na kole podle ní patří volnější silnice, nedostatek pohybu a akcí s kolegy i zájem o udržitelnou dopravu. "Výzvu po 11 letech existence již zná hodně Brňanů, kteří se ztotožňují s naší snahou, chtějí mít své město zelenější s čistším ovzduším a mají zájem dlouhodobě zlepšovat infrastrukturu pro cyklisty a pěší. Květnová kampaň přináší účastníkům více perspektiv. Někteří vidí seberealizaci v každodenním pohybu a překonávání sebe sama, někteří si oblíbili být součástí smysluplného projektu a komunity," uvedla Rárová

Organizátoři při plánování ročníku vycházeli z loňských zkušeností, když už akci ovlivnila koronavirová pandemie. Připravili systém i pro účastníky, kteří pracují z domova. Jízdy na kole, koloběžce nebo skateboardu si mohou lidé v případě home-office zapsat, i pokud jsou to rekreační vyjížďky.

Do projektu se loni zapojilo přes 400 firem a letos organizátoři očekávají ještě vyšší číslo. "Rekordnímu zájmu pomáhá nejen poptávka od Brňanů, kteří se chtějí po městě dopravovat jinak než v MHD nebo autě, ale i od brněnských firem, které mají nedostatek možností aktivit pro své zaměstnance. Firmy často využívají výzvu jako firemní teambuilding v podstatě s minimálními náklady," dodala Rárová.

Nejvíce zaměstnanců, 256, jezdí za firmu Thermo Fisher Scientific, brněnský magistrát je se 121 účastníky na třetím místě.

Zdroj: 
čtk