Z brněnského letiště se letos bude v zimě od 19. prosince létat na thajský ostrov Phuket. Linku, která poletí jednou týdně, zajistí cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s italskou leteckou společností Neos, uvedl na setkání s novináři v Brně generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman. Z Brna se v zimě v posledních letech létá pouze pravidelnou linkou Ryanairu do Londýna. Do letadla do Thajska se dostanou jen ti, kteří si koupí celý zájezd.

Z Brna bude poprvé létat širokotrupé letadlo, půjde o Boeing 787 Dreamliner s kapacitou pro 359 cestujících

Ceny letenek budou začínat na 31.000 korunách, k tomu lidé zaplatí další peníze za zájezd. „Po covidu existovala obava z otevření dálkových letů, ale zjistili jsme, že v Praze nám fungují a rozhodli jsme se rozšířit klientelu tím, že začneme létat i z regionálního letiště. Letos očekáváme, že v Brně přes léto odbavíme 150.000 cestujících, lety se dobře prodávají. Máme rezervace i z Vysočiny, Pardubického či Královéhradeckého kraje i ze Slovenska,“ řekl Zeman. Dosud Čedok létá z regionálních letišť v ČR pouze do bližších, převážně evropských destinací.

Let do Thajska potrvá 11 hodin, zpět o hodinu déle. Celkem se uskuteční z Brna 15 letů.

Poslední návrat se uskuteční 2. dubna, tedy v době, kdy zhruba startuje letní letový řád. „Máme v plánu prodávat pouze zájezdy, nikoliv samostatné letenky. Naše dálkové dálkové lety měly loni obsazenost 98 procent a předpokládáme, že letadlo naplníme jen těmi zájemci, kteří si koupí celou dovolenou,“ řekl Zeman. Čedok nabízí jak pobytovou dovolenou u moře, tak poznávací zájezdy.

V létě se z Brna létá do destinací, které jsou v Evropě, případně v dosahu starého kontinentu, jako je Egypt či asijská část Turecka. Lety zajišťují vedle Čedoku i jiné cestovní kanceláře, do některých letů prodává zájezdy více kanceláří současně.