Z návratu do jihomoravské metropole je jednatřicetiletý rodák z Frýdku-Místku nadšený. „Vždycky jsem to měl v Brně rád, těším se na staronové angažmá a spoluhráče,“ uvedl v rozhovoru na klubovém webu Ostřižek.

Jeho výměna za Kuska byla vcelku rychlá. „Už jsem měl zabalené věci, že odjedu s týmem do Karlových Varů. Byl jsem ještě v posilovně, když za mnou přišel manažer Erik Fürst a oznámil mi, že mě vytrejdovali do Komety. Měli jsme spolu přátelskou debatu, poděkovali jsme si a vše proběhlo v dobrém,“ řekl útočník.

Ten nastoupil ve třetí lajně s Haščákem a Pavlíkem už do utkání s mistrovským Třincem, který Kometa v neděli ztratila gólem na 2:3 v poslední minutě. Všichni přitom cítili, že jsou Oceláři k poražení.

„Stalo se. Je to velká škoda, někdy se to blbě sejde a stačí jedna chyba a dostanete zbytečný gól. To k hokejovému životu patří. Silný tým se z toho poučí a dostane. Dobře potrénujeme a hned v pátek proti Plzni bychom rádi pokračovali v dobrých výkonech z předešlých zápasů,“ věří David Ostřižek.

V neděli pak po soupeři ze západu Čech, který je v tabulce Tipsport Extraligy zatím pátý, čeká na Kometu opět doma Sparta. Pražanům se v posledních zápsech nedaří, po sérii porážek spadli až na 9. místo a na Kometu mají náskok pouhé tři body.

„Plzeň je v laufu, nedávno jsem tam hrál ještě s Olomoucí. Jsou silní v protiútocích a rychlostně vybavení. Spartu netřeba představovat, musíme si dát na ně pozor. Chceme v obou zápasech uspět, liga je vyrovnaná, každý může porazit každého,“ míní brněnský forvard.

Řadu spoluhráčů z Komety David Ostřižek zná. „Tehdy to ještě byli mladí kluci z juniorky, kteří s námi trénovali a teď už to jsou ostřílení hráči v áčku. Je určitě dobré, že člověk nejde do neznámého prostředí,“ pochvaloval si útočník.

Na angažmá v Olomouci bude vzpomínat jen v dobrém. „Necítím žádnou zášť, je to hokejový život. Hrál jsem tam skoro šest let, což je myslím skvělé číslo. Na Olomouc si vždy rád vzpomenu, s klukama budu i nadále kontaktu,“ uvedl Ostřižek, který před časem utrpěl těžký úraz po ráně pukem do oka. „Chodím jednou za půl roku na kontroly, kosti srostly, vše funguje tak, jak má,“ dodal hokejista.