Na ledě Winning Group Areny se v sobotu 13. srpna symbolicky v 16.50 hodin – tedy za deset pět – setkají dva modrobílé týmy, které od sebe v historii Komety dělí přesně deset let. Tedy brněnská sestava z roku 2012, jež předvedla nezapomenutelnou jízdu z předkola až do finále play-off, a současný A-tým Komety. Duel bude mít dobročinný podtext. Výtěžek ze vstupného a následné aukce dresů získá Nadační fond Kometa.

Letos je tomu již neuvěřitelných deset let od chvíle, kdy Brno i celou jižní Moravu pohltila obrovská euforie. Hokejisté Komety totiž v sezoně 2011/2012 předvedli nezapomenutelnou jízdu, kdy se z předkola play-off probili až do finále extraligy. Na konci úžasné pouti mohli s fanoušky slavit stříbrné medaile s cenou zlata. Zároveň tím odstartovali veleúspěšnou dekádu, kdy za deset let získali pět cenných kovů.

Takovou bilancí za sledované období se nemůže pochlubit žádný jiný tuzemský klub! Stříbro Brňané zopakovali ještě v roce 2014 a o rok později vybojovali bronz. Vrcholem pak byly dva mistrovské tituly za sebou v letech 2017 a 2018, díky kterým se Kometa stala dokonce nejúspěšnějším klubem v historii českého, respektive československého hokeje.

„Pět medailí za deset let? To je obdivuhodné číslo. Je vidět, že klub za ty roky dokázal hodně a věřím, že bude dál v úspěších pokračovat,“ uvedl útočník Komety Martin Zaťovič, který před třemi lety převzal kapitánské céčko od Leoše Čermáka.

A právě pamětník slavné sezony 2011/2012 a legenda Komety bude tentokrát stát na opačné straně kluziště a povede tým, který se ve zmíněné parádní jízdě dostal z předkola až do finále. „Vidět se znovu po tolika letech bude super, na akci se všichni moc těšíme. Doufám, že se na nás přijde podívat co nejvíc fanoušků,“ těší se Leoš Čermák.

Oba kádry obohatí svou účastí rovněž hosté z řad úspěšných brněnských odchovanců působících v prestižních zahraničních soutěžích. Jména hokejistů, kteří se v benefici objeví na ledě brněnské arény, chce Kometa zveřejňovat postupně během prázdnin.

Výtěžek ze vstupného a následné dražby dresů získá Nadační fond Kometa. Ten poskytuje péči dětem a rodinám, kterým do života vstoupila diagnóza poruchy autistického spektra. Součástí doprovodného programu pro děti i dospělé bude autogramiáda obou týmů a jejich hostů či výstava dresů, medailí a trofejí, jež Kometa vybojovala v posledních deseti letech.