Svoje svěřence přivítal trenér Milan Valachovič na prvním tréninku tento týden. Borci z Líšně přezimovali na třetím místě druholigové tabulky s osmadvaceti body, takže na první Zbrojovku ztrácejí rovných deset bodů a mají k dobru dvakrát odložený domácí zápas s Vyškovem.

Z loňského kádru chyběli jen Chwaszcz, s nímž klub po dohodě ukončil hostování ze Zlína, a brankář Veselý, který je na marodce. Další hráči v rekonvalescenci Ševčík, Krška a Zikl zaujali své místo v šatně, aby si vyslechli úvodní slovo trenéra.

Na prvním tréninku se objevily i nové tváře. Jejich působení v Líšni však podle mluvčího klubu Miloslava Vlašice není dotaženo do konce. V kádru se tak mimo jiné objevil útočník Jiří Vlach z dorostu, navrátilec z hostování v třetiligovém Blansku Václav Minařík a už zmíněný David Krška z Vyškova.

Je pravděpodobné, že během ledna dojde k některým dalším změnám v týmu. „Každý odchod je pro ostatní šancí. Dostanou více příležitosti a mohou zaujmout místa v základní sestavě. Odcházejícím bych popřál dobrou formu a ať je vídáme co nejčastěji v televizi O2,“ uvedl kouč Milan Valachovič. Jasně tak potvrdil dřívější slova předsedy SK Líšeň Karla Hladiše, že klub pustí hráče výhradně do první ligy.

Tým čeká v zimě osm přípravných utkání. První se hraje již v sobotu ve Zlíně na Vršavě s prvoligovým Fastavem. Vedoucí mužstva Dagmar Wallová sdělila hráčům, že zápas se měl původně hrát v Líšni, ale na žádost prvoligového celku byl přeložen do Zlína. „Za ústupek nám slíbili oběd. Na každého hráče čeká ve Zlíně po fotbalu pizza,“ usmála se Wallová.  

Fotbalisté z města obuvi hrají nejvyšší soutěž nepřetržitě už sedm let. Tehdy Zlín využil nezájmu druhého Varnsdorfu o postup mezi elitu a nesolventnosti Viktorie Žižkov a do FORTUNA:LIGY se tak prodral ze 4. pozice. Po podzimu jsou nyní zlínští fotbalisté jedenáctí.

První soupeř Líšně zahájil přípravu hned po Novém roce. Absolvuje ji jen v domácím prostředí, aniž by vyjel na soustředění. Hráči prodělali v úvodu zdravotní prohlídky na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

„Stejně jako pro nás jde i v případě Zlína o první zápas přípravy. Utkání se hraje na umělém trávníku v Tréninkovém centru Vlastislava Marečka na Vršavě,“ doplnil Vlašic.

Další zápas čeká líšeňské fotbalisty v sobotu 15. ledna se slovenským Šamorínem doma na umělé trávě, kde o týden později přivítají slavný Slovan Bratislava.