„Rada města Brna projednala výzvu úřadům městských částí, aby odpouštěly příslušné místní poplatky. Od města by stejně jako vloni měly obdržet kompenzaci ušlých příjmů. Součtem jde o více než 6 milionů korun,“ popsal Poňuchálek. Záměr radních ještě musí schválit nejbližší zastupitelstvo.

„Chceme podnikatelům, stejně jako vloni, pomoci tím, že nebudou muset platit poplatek za umístění restaurační zahrádky, občerstvení před provozovnou či předsunutých prodejních míst,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS) a dodala: „Zároveň jsme opět připraveni všem městským částem, jejichž úřady jsou správci tohoto místního poplatku, výpadek příjmů kompenzovat.“

Ze strany města se jedná o další z kroků k podpoře podnikání a oživení města. „Chceme tak s nadcházející hlavní turistickou sezónou přispět k tomu, aby se město vrátilo k relativně normálnímu životu. Vloni se léto v Brně i přes veškerá omezení vydařilo, doufejme, že stejné to bude i letos,“ dodala Vaňková.

Nejvíce restauračních zahrádek je na území městské části Brno-střed, která také vybere nejvíc peněz na poplatcích – za loňský rok to bylo přes 4 800 000 korun. „O snížení či o prominutí poplatků jsme již uvažovali. Záměr města kompenzovat výpadek příjmů nás těší, jsme tedy připraveni poskytnout maximální součinnost, v radě městské části se tím budeme zabývat co nejdříve,“ sdělil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl (ODS).