Brněnský klub tak reaguje na špatné výsledky v základní části extraligy. Týmu patří 11. příčka, přičemž v 21 odehraných zápasech získal do tabulky 27 bodů (skóre 60:65). „Požádal jsem Libora Zábranského, jestli by nerozšířil realizační tým a nepřidal se k nám na střídačku. Libor na to přistoupil, půjde nám pomoct,“ uvedl na klubovém webu trenér Jiří Kalous.

„Pořád přemýšlíme nad tím, jak dodat týmu impuls a nakopnout jej ke stabilním výkonům. Sráží nás individuální chyby a výkony nahoru dolů, kvůli kterým jsme ztratili spoustu bodů. Uvědomujeme si vážnost situace a nechceme nic podcenit,“ vysvětlil kouč.

Hokejisté Komety už mají za sebou pohovory s trenéry. „S Liborem jsme si k sobě volali jednotlivé hráče. Oznámili jsme jim, k jaké změně dochází a zadruhé jsme jim sdělili, co od nich očekáváme. Kometa by se měla nacházet na jiných pozicích,“ objasnil situaci Kalous.

Zábranský přitom prý s návratem na střídačku tuto sezonu vůbec nepočítal. „Po dlouhé poradě a názoru Jirky Kalouse jsem to přehodnotil,“ dodal. Majitel Komety se poprvé v této sezóně postaví na střídačku 18. listopadu v Českých Budějovicích, kde se Brňané utkají s Motorem.

Libor Zábranský nastoupil na střídačku Komety před pěti lety v únoru a dosud odkoučoval celkem 246 utkání v základní části. K tomu přidal 51 zápasů v play-off (s bilancí 35 výher a 16 proher). Celkem tedy v nejvyšší soutěži stál na střídačce v 297 zápasech, včetně play-off. Za tu dobu dovedl Kometu hned dvakrát zpátky na hokejový mistrovský trůn.

Na střídačce Komety naopak z rodinných důvodů skončil Jozef Kováčik, který byl dlouhé roky oporou týmu. V Brně se poprvé objevil jako mladík, kterého zlanařil manažer Jaroslav Medlík do Ytongu Brno. „Jdu do Komety vyhrát titul,“ zněla tehdy jeho památná.

Kometa tenkrát hrála na chvostu tabulky a v soutěži se zachraňovala. Nakonec se z toho vyklubalo šestileté angažmá a jeho slova se do puntíku potvrdila. Sice bral dvakrát jen stříbro, ale do třetice to vyšlo a Kováčik se s Kometou stal mistrem extraligy.

Oblékal modrobílý dres s číslem šest, odehrál 322 zápasů, ve kterých zaznamenal 35 branek a 92 asistencí. Letos také naskakoval ve druhé lize za béčko Komety, ve kterém odehrál sedm utkání. A proti Valašskému Meziříčí odehrál poslední zápas v kariéře.

V něm ho koučoval právě Zábranský. „Poprosil jsem Libora, aby byl u toho a šel na střídačku. Chtěl jsem si pod ním ještě jednou zahrát. Je to pro mě čest a velmi si toho vážím. Zároveň mu tím chci moc poděkovat za ty dlouhé a krásné roky v Kometě. Čas ale nejde zastavit, po zdravotní stránce už to není ono. Navíc jsem v Brně bez rodiny, a právě kvůli ní se chci vrátit domů a trávit s nimi co nejvíc času,“ vysvětlil Jožo Kováčik. Ten se prý původně chtěl v Brně usadit s rodinou natrvalo, ale nakonec se kvůli dětem rozhodli zůstat na Slovensku v Topolčanech.