Celý příběh, se šťastným koncem se odehrál o víkendu v Žabovřeskách, kdy na linku 156 oznámila žena, že ze suterénu jejich rodinného domu slyší štěkat psa mezi přepravkami. „Předpokládala, že se tam nejspíš zřítil. Hlídka za ním s vodítkem sešla po schodech, ale přerušit štěkání ho přiměla až tím, že mu do tlamy vložila šunku dušenou v páře. Strážnice si několika plátky výběrové uzeniny velmi brzy získala jeho náklonnost a připnula mu karabinu k obojku,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

S podobnou lehkostí vyřešila hlídka i otázku, komu hrubosrstý jezevčík patří. Na sociálních sítích si prohlédla skupiny se ztracenými zvířaty a během chvíle objevila kontakt na majitelku. „Padesátnice svého psa hledala už od středy a strážníkům řekla, že se do ulice každý den vracela. Usoudila, že do sklepa nejspíš skočil dobrovolně, protože po pozemku rodinného domu se pohybuje kočka,“ doplnil Ghanem.

Sobotní záchrana tak přišla v pravou chvíli a v neděli už mohl Žolík ve svém pelechu spokojeně oslavit desáté narozeniny. Ještě než ho však strážníci nechali odejít, jeho majitelku upozornili, že by ho měla venčit na vodítku. Kolem krku sice měl stažený náhubek, který mu nejspíš při prolézání okénkem sklouzl z čenichu, ten ale nebyl žádnou překážkou jeho útěku. Vzhledem ke starostem a obavám, které žena při hledání psa měla, vyhodnotili strážníci tuto domluvu jako dostatečnou,“ uzavřel Ghanem.