Startovní listiny 15 závodních tříd se podle mluvčího okruhu Petra Boháče zaplnily v řádném termínu i přes protiepidemická opatření nad očekávání. „Zájem o registraci do tradičního podniku, který se koná tento víkend na brněnském automotodromu, stále trvá. Organizátoři se proto závodníkům rozhodli vyjít vstříc a prodlužují termín registrací,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN Petr Boháč.

Nově se tak motocykloví jezdci můžou na závody přihlásit až do pátku. „Rozhodli jsme se prodloužit možnost registrace do všech závodních tříd za stejných podmínek, a to až do pátku. Pro nás to sice znamená nějaké organizační komplikace, ale letošní situace je opravdu specifická a chceme vyhovět všem zájemcům o účast. I těm, kteří se rozhodnou přijet do Brna až na poslední chvíli,“ vysvětlil ředitel závodu Petr Civín. Jarní cenu Brna na Masarykově okruhu pořádá Road Racing Club, na jehož webu najdou účastníci veškeré podrobnosti.

Závody jsou prvním podnikem, který se letos  na závodní dráze odehraje. „Jsme moc rádi, že organizátoři akce požádali o výjimku a bylo jim vyhověno. Jarní cena Brna je pevnou a tradiční součástí závodního kalendáře Masarykova okruhu a mezi tuzemskými závodníky je velmi oblíbená. Bude to sice vzhledem k neúčasti diváků zvláštní ročník, ale pevně věřím, že je to jasné znamení, že se blíží lepší časy,“ uvedla v tiskové zprávě ředitelka okruhu Ivana Ulmanová.

Na start by se mělo postavit i deset mladých závodníků z Brno Circuit Junior Racing Teamu, kteří tak změří své síly s tuzemskou špičkou. Mimo jiné mezi nimi budou i Jakub Gurecký s Jonášem Kocourkem, kteří závodí v evropském juniorském šampionátu Northern Talent Cup.

„Moc se těším, Masarykův okruh je moje domácí trať a za jakoukoliv šanci si tu zazávodit jsem rád. Budu startovat ve třídě Stock 300 na motorce, se kterou jezdíme seriál Northern Talent Cup. Samozřejmě se chci na úvod sezóny tady v Brně dobře umístit, ale je to zároveň ideální trénink před prvními letošními evropskými závody, které nás čekají v půlce května v Le Mans,“ uvedl ještě před startem Gurecký.

Podobně význam Jarní ceny Brna hodnotí i Jonáš Kocourek. „Účast na Jarní ceně je pro mě už tradicí a pokud je to jenom trochu možné, vždy se jí chci účastnit. Nejen, že je to skvělá příprava na sezónu v Northern Talent Cupu, ale je tu zároveň super parta. Letos to bohužel bude za přísnějších podmínek, ale pořád lepší, než kdyby se nejelo vůbec,“ sdělil jezdec.

Podmínkou udělení výjimky pro zmíněný podnik je nutnost dodržet hygienická opatření. Populární závodní akce se tak letos musí obejít bez divácké účasti, na automotodrom dorazí jen závodníci a organizační týmy.