fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Zájem o voličské průkazy na jihu Moravy je podobný jako na podzim

Zájem o voličské průkazy pro volbu prezidenta je v Jihomoravském kraji zatím srovnatelný jako před loňským výběrem nových poslanců. O průkazy lze už žádat jen osobně, lhůta končí dnes v 16:00. 
3700283volicsky-prukaz-v1

Foto:

ilustrační, info.cz

Na radnici městské části Brno-střed do úterní 15:00 podalo žádost 856 lidí. Většina z nich rovnou žádá o voličský průkaz i pro druhé kolo, celkem tak bude vydaných průkazů přibližně dvojnásobek. Před sněmovními volbami úřad vydal průkazy 938 žadatelům, řekla mluvčí Kateřina Dobešová.

Ve Vyškově zatím vydali 140 průkazů pro první kolo prezidentské volby, loni na podzim před volbami do Sněmovny jich bylo 159. "Nicméně zítra (ve středu) se dá, jako už tradičně, očekávat ještě velký zájem," řekl mluvčí radnice Michal Kočí.

I v Hodoníně a Blansku vše nasvědčuje tomu že počet zájemců o voličský průkaz bude podobný jako při sněmovních volbách. V Blansku podle mluvčího Josefa Kupčíka loni vydali 167 průkazů, na prezidentské volby je jich nyní asi 290 pro obě kola dohromady.

Na hodonínské radnici bylo dnes odpoledne kvůli žadatelům o průkazy rušno, celkem jich zatím radnice vydala téměř 500 pro obě kola dohromady. "Zájem je velký. Při posledních sněmovních volbách jsme vydali celkem 242 voličských průkazů," řekl mluvčí radnice Josef Horníček.

O voličský průkaz si mohou žádat lidé, kteří budou chtít koncem týdne volit prezidenta a budou mimo svou domovskou obec. S průkazem mohou hlasovat v kterékoli ze zhruba 15.000 volebních místností v ČR i v zahraničí. Voličský průkaz hlasující odevzdává volební komisi, což zabrání možnosti dvojího hlasování. Lidé starší 18 let jsou totiž vedeni ve voličských seznamech podle místa bydliště.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT