Utkání Komety proti Hradci Králové začalo opatrně. V úvodních minutách nebyly k vidění šance ani na jedné straně kluziště. Až v polovině první třetiny našel Pavel Jenyš mezi kruhy Tomáše Plekance, který ale z nadějné pozice hradeckého brankáře ani nadvakrát překonat nedokázal. Jestli bylo něco, co utkání opravdu nechybělo, tak to byly tvrdé souboje. Po jednom takovém byli vzájemně vyloučeni Kusko a Radovan Pavlík, takže se dvě minuty hrálo čtyři na čtyři. Už za standardního počtu hráčů na ledě tečoval Smoleňák nebezpečně Rosandičovo nahození, aby vzápětí slovenský obránce sám zakončoval. Vejmelka si však poradil s oběma šancemi soupeře. Na druhé straně ledové plochy se ve velkých příležitostech objevili Orsava a Lev, ani jeden z nich však částečně odkrytou bránu trefit nedokázal. První gól zápasu přišel až v přesilové hře Komety. Martin Zaťovič objevil pod bruslemi obránce odražený puk a uklidil jej za Mazance – 1:0. Kometa si pak v závěrečných sekundách periody vybojovala další početní výhodu.

Brňané ve druhé třetině pokračovali ve své bojovnosti a aktivitě. Přesilovou hru se jim ale i přes několik dobrých střeleckých pokusů využít nepodařilo. O pár minut později si početní převahu vyzkoušeli hosté, i oni ale nebyli úspěšní. V polovině základní hrací doby se v další skvělé příležitosti ocitl Jakub Orsava, Mazanec proti jeho střele ale vytáhl akrobatický zákrok. Hradecký gólman měl práci i necelé dvě minuty později. Zaťovičova rána zápěstím z vrcholu kruhu jeho bránu jen o kousek minula, puk po Gulašiho tvrdém nahození nějakým způsobem od svého brankáře pak hosté dokázali odpálit. Na druhé straně nabruslil na levý kruh obránce Radim Šalda, který napřáhl a vypálil. Karel Vejmelka jeho bombu k tyči skvěle vyrazil mimo. V 35. minutě už přišla druhá přesná trefa zápasu. Martin Zaťovič v přesilové hře rychle vybruslil z rohu před brankoviště, odkud svižnou střelou do horního rohu přidal svůj druhý gól v zápase – 2:0. Poslední velkou šanci měl ve druhé periodě Vladimír Svačina, puk mu ale při jeho samostatném úniku v klíčový moment utekl z hole.

Ve třetí periodě byla štěstěna na straně hostů. Aleš Jergl nejprve v přesilové hře po přihrávce Radka Smoleňák snížil střelou z první z levého kruhu – 2:1. Další minuty nabízely spíše bojovnou hru než přehlídku hokejové krásy. Dvě a půl minuty před koncem však rozhodčí vyloučili Jana Hrušku za nedovolené bránění a hostům se naskytla velká příležitost k vyrovnání. Přibližně v polovině jejich přesilové hry byl odvolán brankář a o chvíli později prostřelil Vejmelku z podobné pozice Rudolf Červený – 2:2.

Utkání tak dospělo až do prodloužení, ve kterém naopak hráli početní výhodu modrobílí. Martin Zaťovič se během ní potřetí v zápase zachoval jako pravý vůdce a z úhlu poslal kotouč do mezírky nad Mazancovým ramenem – 3:2!