Olomouc, která doposud nevyhrála v přípravě jediný zápas, začala utkání velice aktivně. O první ohrožení branky Mateje Tomka se postaral domácí Vojtěch Němeček, avšak bez úspěchu. Na druhé straně pak zahrozil brněnský obránce Tomáš Bartejs, ale ani on svůj průnik nedokázal korunovat brankou. To se však nedá říct o zmiňovaném Vojtěchu Tomečkovi, který svou druhou šanci v zápase proměnil, když v 8. minutě využil chytré nahrávky Lukáše Nahodila – 1:0. Kometa se poté několikrát pokoušela o odpověď, ale ať už to byl Brandon Magee nebo Alexandre Mallet, k vyrovnání to nevedlo. Místo toho se do konce třetiny prosadili znovu Kohouti, a to jmenovitě Petr Kolouch, jehož povedená rána z 19. minuty určila průběžné skóre po první třetině na 2:0.

Druhá třetina byla ze strany hostů výsledkově povedenější. Netrvalo to ani čtyři minuty a o snížení na 1:2 se postaral Luboš Horký, který se rozjel podél pravého mantinelu a prosadil se povedenou střelou na zadní tyč. Oba týmy si poté vyzkoušely hru v početní převaze, nicméně gólu už se diváci nedočkali. Nic na tom nezměnila ani 35. minuta, ve které olomoucký Lukáš Nahodil trefil tyč. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:1 pro Olomouc.

Stíhací jízda Komety pokračovala ve třetí třetině. Přestože první minuty závěrečné dvacetiminutovky nenabídly větší šanci, všechno zlomila 55. minuta. Do samostatného úniku se dostal po přihrávce Radka Kučeříka centr první formace Petr Holík, a ten se se svou ránou do víka nemýlil – 2:2. V závěru třetí třetiny se ještě pokoušeli o dokončení obratu postupně Tomáš Bartejs, Vladimír Roth a Michal Krištof, jenže Konrád v brance domácího týmu odolal.

Rozhodnutí nakonec přinesly až samostatné nájezdy, které navazovaly bezprostředně po konci poslední části. Ty dospěly až do 7. série, ve které dokázal na dvě branky Luboše Horkého navázat Tomáš Vincour, čímž rozhodl o výhře Komety v poměru 3:2.