Jezdci týmu Mičánek Motorsport, Josef Záruba a Michal Makeš, měli před tímto podnikem skvěle našlápnuto k zisku obou mistrovských titulů, a k jejich získání tak stačilo dojet lépe, než jejich konkurenti.

„Brno pro nás představovalo až doposud tak trochu zakletou trať. Ukázat se doma, zvláště pak před našimi partnery a přáteli, to byla ta správná motivace," tak začíná hodnotit poslední závodní víkend sezóny 2018, pan Jiří Mičánek jr.

A hodnocení to bylo vskutku pozitivní:

„Jožka v sobotu předvedl neskutečný výkon. Zajel fantastický závod a za svými zády nechal nejen všechny vozy kategorie GTC, ale také všechny GT-trojky. Pokud mne paměť neklame, toto je kousek, který se až doposud žádnému jezdci nepodařil," dodává Mičánek.

Záruba již s jistotou vítězství v kategorii GTC pak v neděli k sobotnímu vítězství přidal i druhé místo a zakončil tak tuto premiérovou sezónu s vozem Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO fantastickou bilancí 6ti vítězství, třemi druhými a jedním třetím místem.

„Je to skvělý pocit. To, že se nám v sobotu podařilo vyhrát absolutní hodnocení dnešního závodu, je něco neuvěřitelného. Je to práce celého týmu, kterému za to patří velký dík. Stejně tak bych chtěl poděkovat všem partnerům a mé rodině, bez kterých by takováto ojedinělá bilance deset pódií z deseti závodů nebyla možná," řekl v závěru brněnského dne spokojený Josef Záruba.

Michal Makeš, jenž letos startoval s Renaultem Clio IV. generace v závodech ESET Sprint -2.0, uzavřel sezónu druhým a čtvrtým místem, a pódiová bilance 10z10ti mu tak utekla až v závěrečné závodní jízdě. Makeš stejně jako Záruba letos posbíral celkem šest vítězství, tři druhá místa a „navíc" také jednu pomyslnou bramborovou medaili.

„Do Brna jsem přijel s cílem uhájit vybudovaný náskok, a tomu jsme podřídili i týmovou strategii. Věděl jsem, že pokud dojedu v přední části pole, tak mi titul již nikdo nevezme. Soustředil jsem se na to, abych neudělal žádnou chybu, a abych neublížil autu. Po sobotě, kdy bylo jasné, že již máme titul doma, šlo již jen o to důstojně se rozloučit se sezonou, což se nakonec také podařilo." tak znělo poslední sezónní hodnocení z úst týmového juniora Michala Makeše.

Zapomenout nesmíme ani na novou zahraniční akvizici týmu. Tu představuje německý závodník Kurt Wagner, který v sobotní vytrvalosti vybojoval pro červeno-černo-bílé barvy další body za čtvrté místo.