Díky Jetsurfu – surfovému prknu vybaveným spalovacím motorem vznikla také světová závodní série MotoSurf WorldCup. V jejím pětidílném seriálu ve všech koutech světa má své místo také Česká republika. Jezdci se budou o cenné kovy prát ve dvou kategoriích. Mezi muži se můžete těšit celkem na 48 jezdců a v poli žen si to rozdá na 21 závodnic. Celkem se utká 19 národností a mezi surfery na závodní dráze nastoupí také řada známých osobností. Svůj surf prožene mezi bójkami závodník Moto3 a úřadující mistr světa motorového surfování Jakub Kornfeil nebo bývalý hráč New York Rangers Petr Průcha. Mezi ženami rozhodně soupeřkám nic nedaruje sedminásobná mistryně světa závodů vodních skútrů Anya Colley. Titul mistryně světa bude obhajovat krásná Martina Bravencová a na návrat na světový trůn si brousí zuby také domácí závodnice Aneta Šacherová.

Závodní víkend začne ve čtvrtek 7. června a bude ukončen závěrečným ceremoniálem a dekorací vítězů 9. června v sobotu. A domácí jezdec Jakub Kornfeil bude patřit k favoritům.

Brněnský závod světové série MotoSurf WorldCup je součástí programů festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS. Návštěvníci úchvatných ohňostrojných show se můžou těšit také na JETSURF exhibici, která přijde na řadu právě v sobotu 9. června večer před soutěžním ohňostrojem Rumunska.