Riviéra, počínaje letošní sezónou, nabízí adrenalin i zábavu. V areálu vyrostlo nové parkourové hřiště, které sousedí s vyhledávaným brněnským koupalištěm. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala Michaela Dittrichová, mluvčí městské společnosti STAREZ – SPORT, která areál provozuje.

Nové parkourové hřiště vyrostlo vedle stávajícího workoutového hřiště v Areálu dopravní výchovy. „Návštěvníci se mohou těšit na nejrůznější překážky z betonových kvádrů, různých druhů hrazd a dalších prvků, které slouží nejen k adrenalinovému vyžití,“ popsala Dittrichová.

Parkour je nová, mezi mladými sportovci čím dál populárnější disciplína

Postavit jej vedle workoutového hřiště, které nabízí prvky jak pro děti, tak pro seniory či hendikepované, se jevilo jako výborné doplnění celého komplexu. „Tento typicky venkovní sport nevyžaduje žádné speciální vybavení, stačí jen pohodlný oděv. Tím je dostupný i pro úplné začátečníky, kteří se rozhodli pro aktivní životní styl,“ doplnila Dittrichová.

Autoři projektu umístili nové hřiště cíleně k vzrostlé zeleni v okolí, využili tak částečného odstínění. Provoz na hřišti usměrní návštěvní řád, který bude sportovce nabádat k opatrnosti. „Začínající parkourista by neměl provádět kousky, které může pozorovat u zkušenějších sportovců, hrozí totiž zranění. I proto jsou v areálu instalovány informační tabule popisující obtížnost různých prvků a aktivit. Na tabulích budou i QR kódy, jejichž prostřednictvím si sportovci mohou prohlédnout cviky ve výukových videích,“ řekla Dittrichová.

Riviéra prochází dlouhodobě širší modernizací, nové prvky ještě přijdou

V souvislosti s výstavbou protipovodňových opatření vznikne podél koupaliště na levém břehu řeky Svratky cyklostezka, sportovci i veřejnost tak budou moci využívat břeh řeky po obou jejích stranách.

Do začátku letní sezóny 2024 budou v areálu brněnského výstaviště vybudovány parkovací plochy, od nichž povede pochozí lávka přes ulici Bauerovu přímo před vstup na koupaliště, což výrazně zvýší komfort návštěvníků největšího brněnského koupaliště.

Projekt byl financován z dotace Odboru sportu magistrátu města Brna a celkové náklady byly vyčísleny na 1,2 milionu korun.