Do Uherského Hradiště se z Brna tradičně vypraví početný zástup fanoušků. Borci z OS Zbrojováci pořádají vlakový výjezd. Vlak odjíždí z Hlavního nádraží ve 13:28, nachystána jsou i speciální výjezdová trička.

"Oba týmy jsou na tom hodně podobně, nedávají góly a nemají body. Důležitá bude v tomto případě i hlava," říká trenér Brna Roman Pivarník. "Víme, oč nám jde. Doufám, že to zvládneme. Když to zjednoduším, rádi bychom hráli tak jako na Spartě a v posledních dvou zápasech. Snažíme se být pozitivní a věříme, že zopakujeme minulé výkony a povede se nám střelecké trápení prolomit. Očekávám, že nás přijede podpořit i hodně našich fanoušků."

Vzájemné zápasy Zbrojovky a Slovácka jsou většinou po fanouškovské stránce ozdobou kola. A bývají také poměrně vyrovnané. V letošní sezoně doma Brňané zvítězili 2:1, jednalo se o první duel trenéra Pivarníka. Před rokem padl ve dvou zápasech jediný gól – Honza Polák ve své premiéře zajistil Zbrojovce domácí výhru. Duel v Hradišti se obešel bez gólů, byť šancí bylo k vidění obrovské množství. Poslední výhra na hřišti soupeře se datuje do srpna 2012 – tehdy památný první výjezd po návratu do ligy rozhodl Luděk Pernica.

Výkop utkání je v 17:00.