Zbrojovka dnes zakončí první polovinu soutěže domácím utkáním proti Prostějovu

Proti Prostějovu se už trenár Machálek letos postavil ještě jako kouč Líšně a radoval se z výhry.

  • Foto

    M.Lísal

Pro kouče Machálka se jedná o čtvrtý zápas na lavičce Zbrojovky. "Mužstvo soupeře znám snad tři roky, byť prošlo dílčími změnami. Prostějov podal v posledních zápasech houževnatý, poctivý výkon, nečeká nás nic snadného a hráči to dobře vědí," zmínil Machálek výhry se Žižkovem, v Hradci a remízu s Jihlavou.

Fakt, že v řadách Prostějova nastoupí i sedm bývalých Zbrojováků (respektive šest, Jana Poláka nepustí do hry trest za žluté karty), nepovažuje kouč za natolik zásadní. "Abych řekl pravdu, s tím, že se na nás soupeř maximálně připraví a podá jeden ze svých nejlepších výkonů, počítáme už automaticky," uvedl Machálek, který sám shodou okolností v Prostějově žije.

Brňané se v uplynulém týdnu ještě krátce vrátili k duelu s Vyšehradem. "Doufám, že nám to vítězství pomůže z hlediska zdravého sebevědomí. Odehráli jsme hodně slušných zejména prvních třicet minut, na druhou stranu v závěru jsme trochu hazardovali s přízní diváka. Ten chce vidět poctivý a aktivní fotbal devadesát minut. Navíc jak poznamenal jeden můj kolega z realizačního týmu, divák si pamatuje hlavně posledních deset minut. Je to taková česká povaha, není to jen problém náš, když vedete 3:0, kam byste se honili. Chtěl bych, abychom byli dominantní ideálně celých devadesát minut," pokračoval kouč.

Brňané pod jeho vedením doma dvakrát zvítězili 4:1, celkem už na Srbské neztratili ani bod v pěti zápasech v řadě. "Ale zvítězit ve dvou bezprostředně po sobě jdoucích zápasech doma je vždy složitější, takže zůstáváme maximálně obezřetní. Víme o kvalitách soupeře, ale zápas samozřejmě chceme zvládnout a zvítězit. Už minule se nám dařilo přenášet věci z tréninku do zápasů, to je vždycky pozitivní prvek, navíc jsem poprvé mohl být spokojený s naší hrou směrem dozadu. Hodně nám pomohl návrat Michala Šmída, soupeři jsme nedali čichnout. Nepustit soupeře na vlastní polovinu a donutit ho tím k chybám, to by mělo být naším cílem," zakončil Machálek.

Ten pro zápas určitě nemůže počítat s Lukášem Kryštůfkem, který v týdnu podstoupil artroskopii kolene a ve zbytku podzimu už do hry nezasáhne. Zraněný je i Peter Štepanovský, zbytek kádru by měl být v pořádku. 

Hraje se od 19 hodin na Srbské a Brňané se pokusí prodloužit sérii domácích vítězství.