Na drnovickém stadionu, kam přijela Zbrojovka potvrdit roli lídra FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, se od začátku hrál svižný fotbal. Jako první zahrozil už ve 2. minutě vyškovský Lacík, ale míč mu v dobré pozici před Berkovcem utekl z nohy.

V 9. minutě trefil brněnský Fousek po rohu břevno Kinského brány a ve 20. minutě musel vytasit skvělý zákrok Berkovec, když Štěpánkovu ránu z hranice vápna vytáhl na roh.

Zbrojovka pak byla lepší a přibila domácí na jejich půlku, ale těsně před koncem poločasu mohl na druhé straně otevřít skóre Ackroyd.

Po bezbrankové první půli vyšel vstup do druhého poločasu daleko lépe Brňanům. Už po čtyřech minutách hry se k míči po Hladíkově asistenci dostal Jakub Řezníček a potvrdil roli nejlepšího kanonýra soutěže. S balónem se protáhl do zakončení a bezchybně zakončil – 0:1.

„Byl to důležitý gól. Uklidnil nás, pak už jsme hráli naši hru, co jsme potřebovali,“ uvedl kapitán Zbrojovky. Ta už si vedení před zraky 3188 diváků v parádní atmosféře na stadionu v Drnovicích pohlídala a skóre pak v nastaveném čase uzavřel gólem na 2:0 Ševčík.

Zbrojovce tak po zisku dalších tří bodů stačí k postupu jediný krok – porazit ve středu večer doma třináctý Třinec, který v 25. kole remizoval se Spartou B 2:2. „Chceme to zvládnout kvůli lidem, kvůli nám, kvůli klubu, kvůli všem. Chceme to zlomit na naši stranu a ukončit to,“ říká Řezníček před možná rozhodujícím utkáním.

O baráž o postup do 1. ligy se stále rve i Líšeň, která doma hostila Táborsko. Domácí v bílých dresech citelně postrádali tahouna Málka, který stál po červené kartě ze zápasu s Opavou. A na jejich hře to bylo vidět, protože první půle žádnou atraktivní podívanou nenabídla.

Ve druhém poločasu Machalík, kterého museli hned v úvodu zápasu ošetřovat po srážce s Vozihnojem, z otočky v 51. minutě těsně minul levý horní roh Zadražilovy brány. O pět minut později však udeřilo na druhé straně, když při rohu Táborska zůstal ve vápně nepokrytý Mezera a hlavou na přední tyč otevřel skóre – 0:1.

„Před zápasem jsem hráčům ukazoval na videu, jak jsme dostali pět gólů po standardních situacích. A pak přijde roh a my dostaneme gól,“ zlobil se kouč Líšně Milan Valachovič.

Ten se pak snažil hru oživit střídáním, když během 17 minut postupně poslal na trávník čtyři čerstvé hráče. Výborně hrající Černín se posunul na hrot místo Zikla a v 82. minutě tvrdou střelou srovnal na konečných 1:1.

„Chtěli jsme tři body, ale vzhledem k tomu, že jsme s Táborskem prohrávali, tak jsme rádi za remízu,“ sdělil Jakub Černín, který si však v dalším zápase ve Varnsdorfu nezahraje, protože bude stát po čtvrté žluté kartě v závěru zápasu s Táborskem.

Líšeň zůstává v tabulce čtvrtá o dva body za Spartou B. S Pražany se utká v předposledním 29. kole doma a může to být rozhodující duel o postup do baráže.