Jednatřicetiletý levý obránce Divíšek ve Zbrojovce podepsal smlouvu na dva roky. „Moc se těším na novou výzvu a prostředí. Z hráčů znám v podstatě jen Kubu Řezníčka, se kterým jsme spolu krátce hráli v Příbrami, i když jsem samozřejmě proti Zbrojovce nějaké zápasy odehrál. Jsem přesvědčený, že Brno by nemělo hrát jen o záchranu, a udělám maximum pro to, abych do týmu dobře zapadl a pomohl svými zkušenostmi na hřišti,“ uvedl Divíšek.

Ten mění působiště po pěti letech. „Určitě jsem si poslední sezónu ve Slovácku představoval jinak, ale bohužel jsem se zranil a vypadl na půl roku ze hry. A když jsem se vrátil, měl Honza Kalabiška neskutečnou formu a už jsem se do sestavy zpět nedostal. Takhle to beru, nemám důvod být naštvaný,“ ohlédl se zkušený bek za angažmá ve Slovácku.

Podle sportovního manažera Zbrojovky Tomáše Požára toužil klub přivést do týmu právě levou nohou hrajícího obránce. „Josef má dost zkušeností s těžkými zápasy a jsem přesvědčený, že bude schopen nám pomoci,“ upřesnil Tomáš Požár.

Divíšek je odchovancem pražské Sparty, nakoukl i do mládežnických reprezentací. V roce 2011 přestoupil do Příbrami, kde strávil šest let. Následně se stal součástí organizace Slovácka. V nejvyšší soutěži doposud nastřádal rovných 200 zápasů, dvakrát skóroval a v minulém ročníku si zahrál i Evropskou konferenční ligu proti bulharskému Plovdivu.

Druhou posilou Brňanů je třiatřicetiletý univerzál Róbert Matejov, který posledních deset sezón strávil ve Zlíně. „Deset let je ve fotbale velmi dlouhá doba, bude to první změna prostředí po dlouhé době. Už se nemůžu dočkat, až sezóna vypukne. Věřím, že se nám bude společně dařit,“ svěřil se po podpisu smlouvy Matejov.

Ten hraje nejčastěji na levé straně obrany, kde nastupuje už osm let. „Zvládnu ale nastoupit i na jiných postech v obraně či v záloze,“ dodal rodák z Bojnic.

„Robo je dalším hráčem na kraj obrany, kterého se nám podařilo přivést. Je zkušený, silný na míči a v případě potřeby je schopen alternovat i na jiných postech,“ uvedl Tomáš Požár.

Matejov začínal s fotbalem v Prievidzi, přes Dubnicu a Varsndorf se v roce 2012 dostal do Zlína. V dresu Ševců odehrál 167 prvoligových duelů, v nichž pětkrát skóroval a na čtrnáct branek přihrál. V roce 2016 přispěl k triumfu v MOL Cupu a následně si tak vyzkoušel ve čtyřech duelech i atmosféru Evropské ligy, kde změřil síly s Šeriffem Tiraspol a Lokomotivem Moskva.

V uplynulém prvoligovém ročníku zasáhl Matejov do 21 zápasů, gólem přispěl k domácí výhře s Teplicemi.